Bez kategorii

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle lepsza od Asseco Resovii Rzeszów

W spotkaniu pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle lepsi okazali się przyjezdni. Statuetkę MVP otrzymał Sam Deroo.

Pojedynek pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle rozpoczął się od wyrównanej gry obydwu zespołów (5:6). Seria zagrywek Aleksandra Śliwki i punktowych kontrataków gospodarzy dała wynik 9:7. W kolejnych minutach zespoły na przemian odpowiadały sobie mocnymi atakami, a przewaga budowana przez jedną ekipę szybko była niwelowana przez drugą (14:13). W środkowej fazie seta z serwisami Kuby Jarosza nie radzili sobie przeciwnicy co dało wynik 19:16. Szybko straty odrobili zawodnicy ZAKS-y, którzy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (19:21). W końcówce emocji kibicom dostarczyli siatkarze obydwu ekip, jednak więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Roberto Serniottiego, wygrywając premierową odsłonę 35:33. Drugiego seta lepiej otworzyli przyjezdny, którym dobra skuteczność dała trzy “oczka” przewagi (5:8). Nie do zatrzymania był w tej partii Sam Deroo, który pewnie punktował z lewego skrzydła (13:19). Mimo, ze w końcówce udało się rzeszowianom odrobić nieco straty, to zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla doprowadzili do remisu po 1. w setach. Trzecia odsłonaęła się od walki punkt za punkt (5:5). Seria ataków kędzierzyńskich zawodników wyprowadziła ich na prowadzenie 13:10. W kolejnych minutach sytuacja na parkiecie zmieniała się, jak w kalejdoskopie, a wysoką przewagę przyjezdnych szybko niwelowali gospodarze (18:20). Do ostatniej piłki swojej przewagi nie oddali podopieczni Andrei Gardiniego, a ostatni punkt nalezał do Sama Deroo (23:25). Podobnie, jak poprzednie partie tak i ta rozpoczęła się od wyrównanej walki punkt za punkt (3:4). Przez kolejne minuty zespoły wymieniały się mocnymi zbiciami, a na tablicy wyników widniał remis po 11. Sporo problemów rywalom swoimi zagrywkami sprawił Lukas Tichacek i to rzeszowianie po raz pierwszy w tej partii wyszli na prowadzenie 16:13. W końcówce partii straty odrobili kędzierzynianie, którzy zakończyli pojedynek punktowym blokiem (24:26).

Asseco Resovia Rzeszów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3

(35:33, 18:25, 23:25, 24:26)

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Depowski, Śliwka, Lemański, Możdżonek, Masłowski (libero) oraz Rusek (libero), Depowski, Kędzierski, Schops, Krastins.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Torres, Deroo, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Szymura.

MVP spotkania: Sam Deroo (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Statystyki: klik!