Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:0

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w Gdańsku z Treflem w meczu 13. kolejki PlusLigi 0:3 i do Rzeszowa wracają bez punktów.

Spotkanie w Gdańsku wg terminarza miało się odbyć w styczniu, ale ze względu na kwalifikacje olimpijskie, w których wystąpią obcokrajowcy grający w PlusLidze, zostało przełożone już na listopad. Teoretycznie faworytem spotkania byli rzeszowianie, ale to Trefl zdecydowanie lepiej rozpoczął ten sezon.

I podobnie było z meczem. Już od pierwszych piłek Trefl wyglądał na boisku lepiej, skuteczniej atakował, lepiej zagrywał i spokojnie budował swoją przewagę. Asseco Resovia miała spore problemy z kończeniem swoich ataków, a w kontrach miejscowi byli bardzo skuteczni. W efekcie rozbili rzeszowian do 14.

Na kolejnego seta rzeszowianie wyszli w zupełnie innych nastrojach, na boisku od początku pojawił się Belg Tomas Rousseaux, który wraca do gry po zabiegu i gra Asseco Resovii zaczęła wyglądać lepiej. Przyjezdni prowadzili już czteroma punktami, ale całą tę przewagę stracili niemal w jednym momencie. Znów w polu zagrywki swoje dodał Paweł Halaba, który w ataku także odgrywał kluczową rolę w swoim zespole. W efekcie sytuacja w secie się odwróciła i Trefl prowadził już 2:0.

Niestety kolejny set nie przyniósł zmiany rezultatu. Paweł Halaba już na początku seta uderzył mocno zagrywką i zdobył w tym elemencie kilka punktów. Trefl objął prowadzenie 7:1 i w dalszej części seta tylko trzymał tę przewagę. Gospodarze grali spokojniej, pewniej w przyjęciu i ataku. Nawet chwilowe przestoje szybko nadrabiali w kolejnych akcjach i zasłużenie wygrali 3:0.

Sety: 25:14, 25:22, 25:19
Trefl: Janusz, Schott, Crer, Filipiak, Halaba, Mordyl oraz Majcherski (libero), Janikowski, Sasak, Kozub, Jakubiszak
Asseco Resovia: Komenda, Hoag, Kosok, Bartman, Marechal, Krulicki oraz Perry (libero), Rousseaux, Schulz, Shoji, Mariańki (libero)
MVP: Paweł Halaba