PP: PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów

W spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Polski zmierzyły się zespoły Asseco Resovia Rzeszów i PGE Skra Bełchatów. Podopieczni Roberto Piazzy w trzech setach pokonali rzeszowian i zapewnili sobie udział w turnieju finałowym Pucharu Polski. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Bartosz Bednorz.

Spotkanie ćwierćfinałowe pomiędzy PGE Skrą Bełchatów i Asseco Resovią Rzeszów miało wyrównany przebieg do momentu, kiedy w polu serwisowym pojawił się Marcin Możdżonek, który dał rzeszowianom trzypunktowe prowadzenie (4:7). Po chwili do remisu doprowadzili gospodarze (9:9). Nieskończone ataki wykorzystywali rzeszowianie, którzy pewnie kończyli kontrataki (11:13). W kolejnych minutach na wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, po uzyskaniu trzech oczek prowadzenia, dzięki zagraniom Jakuba Jarosza (13:16), sporo problemów rzeszowianom przysporzył Bartosz Bednorz swoimi zagrywkami doprowadzając do remisu po 16. Od tego momentu zespoły wymieniały się mocnymi atakami, co doprowadziło do wyrównanej końcówki i walki na przewagi (24:24). Dwa ostatnie punkty zdobyli gospodarze i to oni objęli prowadzenie 1:0 w setach. Seria zagrywek Marcina Możdżonka otworzyła drugą odsłonę tego pojedynku (0:4). Chwila nieuwagi po stronie podopiecznych Andrzeja Kowala pozwoliła rywalom zniwelować straty i doprowadzić do remisu po 9. Podobnie, jak w poprzedniej partii trudności z przyjęciem zagrywek Bartosza Bednorza mieli rzeszowianie co dało wynik  16:13. Do końca seta prowadzenia nie oddali bełchatowianie, a decydujący punkt padł po bloku gospodarzy (25:20). W początkowej fazie trzeciej odsłony nie do zatrzymania byli Bartłomiej Lemański i Thibault Rossard, którzy zapewnili swojej drużynie prowadzenie czterema punktami (3:7). Kolejna seria punktowa padła przy serwisach Milada Ebadipoura, a w przyjęciu wyraźnie nie radzili sobie zawodnicy Asseco Resovii (11:8). Napędzeni swoją grą bełchatowianie nie pozwolili rzeszowianom powrócić do swojej gry i pewnie kontrolowali przebieg pojedynku. Ostatnie akcje należały do gospodarzy, a zwycięstwo w tym spotkaniu zapewniło i udział w turnieju finałowym Pucharu Polski.

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 3:0

(26:24, 25:20, 25:17)

PGE Skra: Łomacz, Wlazły, Bednorz, Ebadipour, Kłos, Lisinac, Piechocki (libero) oraz Janusz, Romać.

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Śliwka, Rossard, Lemański, Możdżonek, Masłowski (libero) oraz Kędzierski, Perłowski, Schops, Depowski, Krastins.

MVP spotkania: Bartosz Bednorz (PGE Skra)