ONICO Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów

Zespół Asseco Resovii Rzeszów w niedzielny wieczór rozegrał pojedynek z ONICO Warszawa. W hali Torwar zwycięstwo na swoim koncie zapisali warszawianie, a tytuł MVP powędrował w ręce Wojciecha Włodarczyka.

Niedzielny pojedynek lepiej rozpoczęlig gospodarze, którzy szybko odskoczyli na bezpieczną przewagę (9:5). Po przerwie na żądanie trenera Andrzeja Kowala prowadzenie warszawian rosło, a po punktowym bloku na tablicy widniał wynik 17:11. Podwójna zmiana dokonana przez trenera Asseco Resovii, a także taktyczne zagrywki Olka Śliwki zmniejszyły straty do trzech oczek (20:17). W końcówce seta lepiej spisywali się gospodarze, którzy wygrali premierową odsłonę 25:20. Podobnie, jak w premierowej odsłonie szybko przewagę wypracowali warszawianie (7:10). Skuteczne akcje obydwa zespoły przeplatały prostymi błędami, co utrzymywało prowadzenie gospodarzy (17:14). Seria punktowych akcji Dominika Depowskiego dała wynik 22:20. W końcówce sporo problemów swoimi zagrywkami sprawił warszawianom Michał Kędzierski (24:25), jednak ostatecznie to gospodarze wygrali dwa decydujące punkty i wyszli na prowadzenie 2:0 w setach. Wyrównany przebieg miał początek trzeciej odsłony (5:5). W kolejnych minutach nie do zatrzymania był Dominik Depowski, którego na prawym skrzydle wspierał Kuba Jarosz i to rzeszowianie wypracowali sobie trzy oczka przewagi (12:15). Mimo, że gospodarzom udało się zniwelowaś straty (16:17), po pojedynczym bloku Barthélémy Chinenyeze swoje prowadzenie odbudowali podopieczni trenera Andrzeja Kowala (16:19). Seria bloków Wojciecha Włodarczyka dała gospodarzom prowadzenie 21:20. W końcówce więcej spokoju zachowali podopieczni Stephane Antigi, którzy wygrali pojedynek 3:0.

ONICO Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów 3:0

(25:20, 27:25, 25:23)

ONICO: Brizard, Gjorgiew, Kwolek, Włodarczyk, Nowakowski, Wrona, Wojtaszek (libero) oraz Gruszczyński (libero), Samica, Kowalczyk.

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Rossard, Śliwka, Perłowski, Dryja, Masłowski (libero) oraz Rusek (libero), Kędzierski, Schops, Depowski, Chinenyeze.

MVP spotkania: Wojciech Włodarczyk (ONICO Warszawa)

Szczegółowy opis pierwszego spotkania dostępny jest tutaj.