Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 1:3

W 3. kolejce PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn wygrał w Rzeszowie z Asseco Resovią 3:1.

Resoviacy w meczu z Indykpolem chcieli poprawić sobie humory po porażce sprzed trzech dni we własnej hali z beniaminkiem PlusLigi, MKS-em Ślepskiem Malow Suwałki. Goście z kolei do Rzeszowa przyjechali po porażce w Zawierciu i także chcieli wrócić na zwycięskie tory.

I to goście lepiej rozpoczęli to spotkanie. Skutecznie w zagrywce i w ataku powoli budowali swoją przewagę w pierwszej partii. Bezbłędny w ataku był Czech Jakub Hadrava, który skończył wszystkie sześć ataków, które wykonywał.

Siatkarze Asseco Resovii mieli natomiast spore problemy właśnie w ataku. Goście dobrze grali wyblokiem, nieźle ustawiali się w obronie i wyprowadzali skuteczne kontry. Zasłużenie objęli prowadzenie w meczu 1:0.

Na szczęście miejscowi szybko otrząsnęli się ze złego początku i kolejną odsłonę zaczęli zdecydowanie lepiej. Niestety ciężko wypracowaną przewagę gubili w jednym ustawieniu, znów mając problemy w ataku. Resoviacy prowadzili już 11:8, ale po chwili było 19:15 dla gości. Na domiar złego urazu kostki doznał Damian Schulz, który pojawił się na boisku chwilę wcześniej. A w meczu Indykpol AZS Olsztyn prowadził już 2:0.

Trener Piotr Gruszka szukał zmian. Na boisku pojawił się Rafał Buszek i Marcin Komenda i znów lepiej na początku prezentowali się miejscowi. Skuteczność w ataku nieco się poprawiła, pojawiła się lepsza zagrywka i kilka skutecznych kontr.

Niestety przewaga znów szybko stopniała, ale tym razem goście nie dali rady odwrócić losów seta. Bloki całego zespołu i skuteczne ataki Rafała Buszka dały pierwszego seta dla Asseco Resovii.

Czwarty set wyglądał podobnie do poprzednich. Tym razem gonić musieli rzeszowianie i w połowie seta wyszli nawet na dwupunktowe prowadzenie (13:11). Niestety za chwilę w jednym ustawieniu stracili pięć punktów i już nie udało się tych strat odrobić. Na Podpromiu triumfowali olsztynianie.

Sety: 20:25, 20:25, 25:21, 19:25

Asseco Resovia: Shoji, Hoag, Kosok, Bartman, Marechal, Krulicki oraz Mariański (libero), Buszek, Perry (libero), Komenda, Schulz, Możdżonek.

Indykpol AZS: Woicki, Żaliński, Poręba, Hadrava, Andringa, Seyed oraz Żurek (libero), Kowalski

MVP: Jan Hadrava