Biełogorje Biełgorod – Asseco Resovia Rzeszów

W pierwszym meczu 1/2 Pucharu CEV Biełgorje Biełgorod podejmował Asseco Resovię Rzeszów. Dobra gra rosyjskiej ekipy zaowocowała zwycięstwem 3:0. Rewanżowy mecz rozegrany zostanie we wtorek (20 marca).

Wtorkowy pojedynek rozpoczął się od wyrównanej walki. Po chwili taktyczne zagrywki gospodarzy wyprowadziły ich na dwa “oczka” przewagi (9:7). Cierpliwość w grze rzeszowskiej ekipy doprowadziła do remisu po 10. Seria bloków rosyjskich zawodników dała wynik 15:11. W kolejnych minutach dobrą grę utrzymywali gospodarze, którzy punktowali w każdym elemencie (20:16). Do końca premierowej odsłony rytmu gry nie stracili rosjanie, którzy wygrali 25:18. Od pierwszych piłek przewagę budowali siatkarze z Biełgorodu (7:4). Skuteczne zagrania obydwie ekipy przeplatały prostymi błędami, a po skutecznym kontrataku Thibaulta Rossarda na tablicy widniał wynik 14:11. W kolejnych minutach przewagę utrzymywali gospodarze, którzy wygrali drugą partię 25:18. W początkowej fazie trzeciego seta prowadzenie objęli rzeszowianie (2:4). Szybko do swojej gry powrócili rosjanie, którzy nie tylko doprowadzili do remisu, ale również zbudowali przewagę (8:6). Jak w kalejdoskopie zmieniała się sytuacja, dobre zagrania zespoły przeplatały prostymi błędami (16:12). Do końca pojedynku swoją przewagę utrzymywali rosjanie, którzy wygrali 3:0.

Biełgorje Biełgorod – Asseco Resovia Rzeszów 3:0

(25:19, 25:18, 25:17)

Biełgorje: Grankin, Bakun, Tetyukhin, Iereshchenko, Muserskiy, Nikolov, Eremin (libero) oraz Safonov, Danilov, Poroshin.

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Śliwka, Rossard, Dryja, Perłowski, Masłowski (libero) oraz Schops, Kędzierski, Depowski.