Asseco Resovia Rzeszów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

W niezwykłym dniu dla Polski, zespół Asseco Resovii Rzeszów podejmował ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Po pięciu emocjonujących setach zwycięstwo odnieśli przyjezdni, a statuetkę MVP otrzymał Sam Deroo.

Niedzielne spotkanie lepiej otworzyli kędzierzynianie, którzy dzięki dobrym zagrywkom Aleksandra Śliwki wyszli na prowadzenie (1:8). W następnych minutach zespoły wymieniały się mocnymi zbiciami. Wejście w pole serwisowe Damiana Schulza zmniejszyło nieco dystans do rywali (9:15). Do końca premierowej odsłony prowadzenia z rąk nie wypuścili przyjezdni, którzy pewnie wygrali pierwszego seta (13:25). Początek drugiej partii był zdecydowanie bardziej wyrównany. Obydwa zespoły wymieniały się mocnymi atakami i efektownymi blokami (9:10). Chwila dekoncentracji po stronie rzeszowian sprawiła, że na trzy punkty odskoczyli przyjezdni (13:16). Dobre wejście w pole serwisowe zanotował David Smith, a jego zagrywki doprowadziły do remisu po 17. Seria zagrywek Thibaulta Rossarda nakręciła grę rzeszowian, jednak w końcówce lepiej spisali się przyjezdni, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (26:28). Trzeci set lepiej otworzyli rzeszowianie, którzy skutecznymi blokami zbudowali sobie pięciopunktową przewagę (14:9). Zagrywki Thibaulta Rossarda sprawiły sporo problemów gościom i przy stanie 16:10 o czas poprosił trener Andrea Gardini. W tej partii nie do zatrzymania był francuski przyjmujący Asseco Resovii, który atakiem zakończył tą odsłonę (25:20). Szybko cztery punkty przewagi zbudowali sobie kędzierzynianie, którzy utrzymywali je do środkowej fazy seta (9:13). Seria zagrywek Marcina Możdżonka zmniejszyła nieco dystans do rywali (13:14), a pojedynczy blok Davida Smitha dał remis po 16. Rzeszowianie nie wypuścili z rąk tego seta i doprowadzili do tie-breaka. Napędzeni dobrą grą gospodarze szybko przystąpili do ofensywy i przy zmianie stron, dzięki zagrywkom Marcina Możdżonka prowadzili 8:5. Systematycznie straty odrabiali goście, którzy doprowadzili do remisu i walki na przewagi. Ostatecznie to kędzierzynianie po mocnym ataku zakończyli niedzielny pojedynek (18:20).

Asseco Resovia Rzeszów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3

(13:25, 26:28, 25:20, 28:26, 18:20)

Asseco Resovia: Redwitz, Schulz, Mika, Rossard, Możdżonek, Smith, Masłowski (libero) oraz Perry (libero), Shoji, Dryja, Lemański.

ZAKSA: Toniutti, Kaczmarek, Deroo, Śliwka, Wiśniewski, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Stępień, Koppers, Szymura.

MVP spotkania: Sam Deroo (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)