Asseco Resovia Rzeszów – Vojvodina NS Seme Novi Sad

Asseco Resovia Rzeszów do rewanżowego pojedynku z Vojvodiną NS Seme Novi Sad przystępowała w roli faworytów. Zwycięstwo 3:0 dało rzeszowianom awans do kolejnej rundy Pucharu CEV, a najlepiej punktującym pojedynku był Jakub Jarosz.

Od początku spotkania swój rytm gry narzucili rzeszowianie. Z zagraniami Jakuba Jarosza i Thibaulta Rossarda nie radzili sobie przyjezdni (7:2). Mimo, że po przerwie technicznej przyjezdnym udało się nieco odrobić straty, szybko ich serię przerwał Aleksander Śliwka atakiem z drugiej linii (14:9). Akcje ze środka w wykonaniu Bartłomieja Lemańskiego i Marcina Możdżonka powiększały dystans punktowy do rywali (19:12). W końcówce premierowej odsłony rywale doprowadzili do wyniku 20:17. Sporo krwi rywalom napsuł swoimi serwisami Marcin Możdżonek (23:17), a partię zakończył akcją z prawego skrzydła Jarosz (25:20). Punkt za punkt walczyły zespoły w początkowej fazie seta (5:5). Zagrywkami sporo problemów sprawili rzeszowianom rywale (8:10), jednak po serii dobrych zagrań podopieczni trenera Andrzeja Kowala doprowadzili do remisu po 11. W kolejnych minutach nie do zatrzymania byli zawodnicy Vojvodiny, którzy wypracowali sobie dwa punkty przewagi (15:17). Sporo emocji dostarczyli kibicom zawodnicy obydwu drużyn w końcówce partii. Walkę na przewagi lepiej rozegrali rzeszowianie, którzy cieszyli się nie tylko z wygranego seta, ale również z awansu do kolejnej rundy Pucharu CEV (28:26). Trzecią partię lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy szybko wypracowali sobie trzypunktową przewagę (7:10). Zagrywkami sporo problemów rywalom wyrządził Dominik Depowski, co pozwoliło gospodarzom doprowadzić do remisu po 12. W kolejnych minutach sytuacja na parkiecie zmieniała się, jak w kalejdoskopie, a drużyny swoje punkty zdobywały seriami (16:16). Dobrą zmianę dał Jochen Schops, który zapisał na swoim koncie nie tylko punkty w ataku, ale również w zagrywce (21:20). Nie do zatrzymania byli w końcówce rzeszowianie, którzy zakończyli pojedynek potrójnym blokiem (25:21).

Asseco Resovia Rzeszów – Vojvodina NS Seme Novi Sad 3:0

(25:20, 28:26, 25:21)

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Śliwka, Rossard, Lemański, Możdżonek, Masłowski (libero) oraz Perłowski, Depowski, Dryja, Kędzierski, Schops.

Vojvodina: Simic, Vućićević,  Stevanovic, Kujundzic, Mehic, Todorovic, Pekovic (libero) oraz Vemic (libero).

Szczegółowy opis pierwszego spotkania dostępny jest tutaj.