Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn

W trzecim spotkaniu pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów i Indykpolem AZS Olsztyn lepsi okazali się goście. Drugie zwycięstwo zapewniło im awans do najlepszej czwórki sezonu. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala zagrają o 5. miejsce.

Decydujące o awansie do półfinału starcie lepiej rozpoczęli rzeszowianie, którzy po bloku Jakuba Jarosza prowadzili 7:4. Dobrą skuteczność na skrzydle utrzymywał Aleksander Śliwka, co pozwalało gospodarzom utrzymywać wypracowane prowadzenie (13:10). Zagrywki Pawła Woickiego i proste błędy po stronie Asseco Resovii dały remis po 18. W końcówce seta nie do zatrzymania był Jan Hadrava, a decydujący punkt padł po zbiciu Miłosza Zniszczoła (22:25). Podobnie, jak w pierwszej odsłonie, tak i w tej rzeszowianie szybko zbudowali przewagę, a po udanym bloku Jakuba Jarosza (8:4), o czas poprosił trener gości. Po powrocie na parkiet do swojej skuteczności powrócili przyjezdni, a po serii bloków doprowadzili do remisu po 11. Jak w kalejdoskopie zmieniała się sytuacja na tablicy wyników. Przy zagrywkach Jakuba Jarosza swoich akcji nie kończyli olsztynianie, a po udanym bloku Michała Kędzierskiego gospodarze prowadzili pięcioma punktami (19:14). W końcówce seta swoimi zagrywkami rywali postraszył Michał Kędzierski, a ostatni punkt zdobył Aleksander Śliwka (25:18). Seria bloków Dawida Dryji dała wynik 4:2 na początku trzeciej partii. Szybko do remisu doprowadzili goście (6:6) i od tego momentu trwała walka punkt za punkt (11:11). W kolejnych minutach mocnymi atakami wymieniali się Jakub Jarosz i Jan Hadrava, a wynik oscylował w okolicach remisu (21:20). Końcówkę seta lepiej rozegrali olsztynianie, którzy wyszli na prowadzenie w setach 2:1. Po początkowej walce punkt za punkt (4:4), w polu serwisowym zameldował się Dawid Dryja dając rzeszowianom prowadzenie 8:5. Systematycznie straty odrabiali przyjezdni (11:11), by przy stanie 12:14 wyjść na prowadzenie po serii zagrywek Jana Hadravy. W następnych akcjach sytuacja na parkiecie zmieniała się dynamicznie, a prowadzenie olsztynian było szybko niwelowane (22:22). Końcówka seta i spotkania należała do przyjezdnych, którzy wygrali rywalizację i awansowali do najlepszej czwórki sezonu.

Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 1:3

(22:25, 25:18, 28:28, 26:28)

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Śliwka, Rossard, Chinenyeze, Dryja, Masłowski (libero) oraz Perłowski, Kędzierski, Schops, Depowski.

Indykpol AZS: Woicki, Hadrava, Andringa, Rousseaux, Zniszczoł, Kochanowski, Żurek (libero) oraz Buchowski, Kańczok, Pliński.

MVP spotkania: Jan Hadrava (Indykpol AZS Olsztyn)