Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice

W meczu 28. kolejki PlusLigi podopieczni trenera Andrzeja Kowala podejmowali GKS Katowice. W trzech setach zwycięstwo odnieśli rzeszowianie, a statuetkę MVP otrzymał Thibault Rossard. 

Od pierwszych piłek swoją przewagę budowali podopieczni trenera Andrzeja Kowala. Po atakach ze środka gospodarze prowadzili 8:5. Pewne zbicia Jakuba Jarosza na prawym skrzydle, a także asy serwisowe Thibaulta Rossarda dały wynik 15:10. Skuteczna gra po stronie rzeszowian i proste błędy przyjezdnych utrzymywały przewagę Asseco Resovii (19:14). Przy zagrywkach Emanuela Kohuta straty nieco zniwelowali rywale (21:17) i o pierwszą przerwę w tym spotkaniu poprosił trener Andrzej Kowal. Po powrocie na parkiet punktowy blok ustawił Michał Kędzierski. Dobre wejście w pole serwisowe zanotował Serhiy Kapelus, dzięki czemu katowiczanie doprowadzili do wyniku 24:23, ostatecznie atak ze środka zakończył tą odsłonę (25:23). Wyrównany początek miał drugi set tego pojedynku (6:6). Gospodarze przewagę zaczęli budować przy serwisach Olka Śliwki i Łukasza Perłowskiego (11:8). W momencie, kiedy w polu zagrywki zameldował się Jakub Jarosz prowadzenie urosło do pięciu punktów i o czas poprosił trener Piotr Gruszka (14:9). Proste błędy po stronie przyjezdnych powiększały prowadzenie rzeszowian, którzy pewnie kroczyli po zwycięstwo w tym secie (22:13). Na długą przerwę zespoły schodziły po błędzie dotknięcia siatki ekipy GKS-u (25:15). Trzecią partię lepiej otworzyli przyjezdni (1:4), jednak po bloku Olka Śliwki na tablicy widniał remis po 4. Mocne serwisy zawodników z Katowic systematycznie budowały ich prowadzenie (11:15). Dobre wejście na boisko zanotował Jochen Schops, który punktował nie tylko blokiem, ale również zagrywką doprowadzając do remisu po 20. W końcówce seta nie do zatrzymania był Thibault Rossard (24:22), a pojedynek zakończył Olek Śliwka (25:22).

Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice 3:0

(25:23, 25:15, 25:22)

Asseco Resovia: Kędzierski, Jarosz, Śliwka, Rossard, Perłowski, Chinenyeze, Masłowski (libero) oraz Tichacek, Schops.

GKS: Fijałek, Butryn, Sobański, Kapelus, Kohut, Pietraszko, Stańczak (libero) oraz Mariański (libero), Witczak, Komenda, Stelmach. Krulicki, Kalembka, Quiroga.

MVP spotkania: Thibault Rossard

Bilety rezerwować można klikając tutaj.

Szczegółowy opis pierwszego spotkania dostępny jest tutaj.