Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice

W pierwszym pojedynku o 7. Miejsce w PlusLidze w sezonie 2018/19 zwycięstwo odnieśli rzeszowianie. Statuetkę MVP otrzymał Thibault Rossard.

Poniedziałkowe spotkanie lepiej otworzyli katowiczanie, którzy dzięki skutecznym blokom zbudowali sobie pięciopunktową przewagę (2:7). Seria zagrywek Kawiki Shojiego przysporzyła sporo problemów przyjmującym rywali i dałą wynik 7:8. Po chwili w polu serwisowym zameldował się Thibault Rossard dając pierwsze prowadzenie rzeszowskiej drużynie (12:10). Od tego momentu na parkiecie trwała wyyrównana walka punkt za punkt (17:17). Przy wyniku 21:21 w polu zagrywki pojawił się David Smith, dzięki któremu gospodarze odskoczyli na dwa „oczka”. Do końca partii inicjatywy nie oddali rzeszowianie, a decydujący punkt padł po ataku Bartłomieja Lemańskiego (25:22). Początek drugiej odsłony był wyrównany, a zespoły wymieniały się mocnymi atakami (6:6). Po raz kolejny z serwisami amerykańskiego rozgrywającego nie radzili sobie zawodnicy GKS-u, dzięki czemu rosła przewaga gospodarzy (9:6). Z minuty na minutę powiększała się przewaga rzeszowskiej drużyny (15:11). Nie do zatrzymania na środku siatki byli Bartłomiej Lemański i David Smith pewnie kończąc swoje akcje (19:14). W końcówce lepiej spisywali się podopieczni Gheorghe Cretu, którzy cieszyli się z wygranej w drugiej odsłonie po ataku Jakuba Jarosza (25:18). Trzeci set podobnie, jak poprzedni rozpoczął się od walki punkt za punkt (8:8). W kolejnych minutach utrzymywał się wynik remisowy (14:14). Dopiero wejście w pole serisowe Thibaulta Rossarda i seria kontrataków Rafała Buszka dały dwa „oczka” przewagi rzeszowianom (16:14). Systematycznie rosło prowadzenie Asseco Resovii. Pewnie swoje akcje kończyli Jakub Jarosz i Bartłomiej Lemański (20:16), proste błędy popełniali z kolei katowiczanie. Ostatnie piłki spotkania należały do zespołu Asseco Resovii, który pewnie wygrał 3:0.

Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice 3:0

(25:22, 25:18, 25:19)

Asseco Resovia: Shoji, Jarosz, Rossard, Buszek, Lemański, Smith, Perry (libero) oraz Masłowski (libero).

GKS: Komenda, Butryn, Sobański, Rousseaux, Krulicki, Kohut, Mariański (libero) oraz Ogórek (libero), Quiroga, Depowski, Sobala, Fijałek, Woch.

MVP spotkania: Thibault Rossard