Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice

W trzeciej kolejce PlusLigi zespół Asseco Resovii Rzeszów podejmował GKS Katowice. W trzech setach zwycięstwo na swoim koncie zapisali goście, a statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn.

Od pierwszych piłek na parkiecie trwała wyrównana walka, a mocnymi atakami wymieniali się Damian Schulz i Karol Butryn (10:10). Efektowne bloki i zbicia ze środka siatki sprawiały, że na tablicy wyników pojawiał się remis (15:15, 18:18). W końcowej fazie seta na dwupunktowe prowadzenie wyszli katowiczanie (20:22), którego nie oddali do końca partii (22:25). Mocne zagrywki zawodników GKS-u dały im trzypunktowe prowadzenie na początku drugiej odsłony (3:6). W kolejnych minutach przewagę powiększyli przyjezdni i przy stanie 9:13 o czas poprosił trener Andrzej Kowal. Do końca tej partii prowadzenia nie oddali goście, którzy partię zakończyli asem serwisowym (19:25). Trzecia odsłona wyglądała analogicznie, do poprzedniej. Podopieczni trenera Piotra Gruszki szybko zbudowali sobie przewagę, którą utrzymywali, dzięki skutecznej grze (13:16). W końcówce seta rzeszowianie odrobili straty i doprowadzili do remisu po 21. Od tego momentu na parkiecie trwała wyrównana walka punkt za punkt (28:28, 30:30). Próbę sił lepiej wytrzymali katowiczanie, którzy cieszyli się ze zwycięstwa po autowym zbiciu rzeszowskiego zawodnika (34:36).

Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice 0:3

(22:25, 19:25, 34:36)

Asseco Resovia: Shoji, Schulz, Mika, Buszek, Możdżonek, Smith, Perry (libero) oraz Masłowski (libero), Dryja, Perłowski, Rossard, Redwitz.

GKS: Komenda, Butryn, Depowski, Rousseaux, Kohut, Krulicki, Mariański (libero) oraz Fijałek, Krzysiek, Woch.

MVP spotkania: Karol Butryn (GKS Katowice)