Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin

W spotkaniu 24. kolejki PlusLigi rzeszowianie podejmowali Cuprum Lubin. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala 3:0 pokonali rywali. Tytuł MVP powędrował w ręce Kuby Jarosza. 

Punkt za punkt walczyły zespoły w początkowej fazie pojedynku (6:6). Przy zagrywkach Piotra Haina (7:10), a następie Aleksandra Śliwki drużyny swoje punkty zdobywały seriami (11:10). W kontratakach na lewym skrzydle pewnie punktował Thibault Rossard, a po serii bloków Łukasza Perłowskiego na tablicy widniał wynik 16:10. W kolejnych minutach straty odrabiali przyjezdni, którzy szybko doprowadzili do wyniki 18:17.  W końcówce odsłony na prawym skrzydle nie do zatrzymania był Kuba Jarosz. Następnego asa serwisowego do swojego dorobku dołożył Śliwka. Premierową partię zakończył Rossard z lewego skrzydła (25:22). Od pierwszych piłek przewagę starali się wypracowywać lubinianie (2:4), jednak dobra dyspozycja Łukasza Perłowskiego i Thibo Rossarda dała rzeszowianom prowadzenie 10:8. Seria akcji z prawej flanki w wykonaniu Jakuba Jarosza i na tablicy widniał wynik 16:12. Jak w kalejdoskopie zmieniała się sytuacja na parkiecie, a chwila przestoju gospodarzy pozwoliła nieco zniwelować straty rywalom (20:17). Ostatnie piłki należały do podopiecznych Andrzeja Kowala, a decydujący punkt padł po zbiciu Dominika Depowskiego (25:22). Po powrocie na parkiet z długiej przerwy swój rytm gry narzucili rzeszowianie, którzy szybko wypracowali sobie trzypunktową przewagę (7:4). Seria zagrywek Piotra Haina przysporzyła gospodarzom sporo problemów, a przyjezdni doprowadzili do remisu po 11. Punktowe ataki Aleksandra Śliwki i Thibaulta Rossarda pozwoliły podopiecznym trenera Andrzeja Kowala odskoczyć na trzy oczka (19:16). Do końca spotkania rzeszowianie pewnie kroczyli po zwycięstwo, a ostatni punkt padł po zbiciu francuskiego przyjmującego (25:19).

 

Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin 3:0

(25:22, 25:20, 25:19)

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Śliwka, Rossard, Perłowski, Dryja, Masłowski (libero) oraz Chinenyeze, Depowski.

Cuprum: Masny, Kaczmarek, Taht, Biegun, Hain, Gunia, Makoś (libero) oraz Kryś (libero), Smoliński, Gorzkiewicz, Patucha, Terzić.

MVP spotkania: Jakub Jarosz

Szczegółowy opis pierwszego spotkania dostępny jest tutaj.