Asseco Resovia Rzeszów – BBTS Bielsko-Biała

W pierwszym pojedynku w 2018 roku w hali Podpromie rzeszowianie podejmowali BBTS-Bielsko Biała. W trzech setach zwycięstwo odnieśli podopieczni trenera Andrzeja Kowala, a statuetkę MVP otrzymał Aleksander Śliwka.

Wyrównany początek miało spotkanie pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów i BBTS-em Bielsko-Biała (6:6). Wejście w pole serwisowe Marcina Możdżonka mocno utrudniło grę rywalom, a po kolejnym kontrataku w wykonaniu Jakuba Jarosza gospodarze prowadzili 10:7. W kolejnych minutach obydwa zespoły skuteczne akcje przeplatały prostymi błędami, dzięki czemu przewagę utrzymywali rzeszowianie (17:15). Dobre wejście na parkiet zanotował Łukasz Perłowski, z którego zagrywkami nie radzili sobie rywale (19:15). W końcówce partii straty zaczęli odrabiać rywale (23:22), jednak ostatecznie to podopieczni Andrzeja Kowala po serii ataków Jarosza zakończyli premierową odsłonę (25:22). W początkowej fazie drugiej partii swoimi zagrywkami grę rywalom utrudniali Thibault Rossard i Bartłomiej Lemański (6:5). Sytuacja na parkiecie zmieniała się dynamicznie, a zespoły swoje punkty zdobywały seriami (15:13). Pewne zbicia w wykonaniu Jakuba Jarosza i bloki Marcina Możdżonka dały rzeszowianom cztery “oczka” prowadzenia (20:16). Ostatnie punkty należały do Rossarda, który zakończył drugą partię dwoma asami serwisowymi (25:18). Po powrocie z dziesięciominutowej przerwy lepiej spisywali się przyjezdni, którzy szybko wypracowali sobie kilku punktową przewagę (3:7). Skuteczne zagrania po stronie rzeszowian, a w szczególności Olka Śliwki pomogły rzeszowianom zniwelować straty (9:10). Od tego momentu na parkiecie trwała wyrównana walka, po nieudanym zbiciu Bartosza Janeczka gospodarze wyszli na pierwsze w tym secie prowadzenie (17:16). Do końca pojedynku zespoły wymieniały się mocnymi atakami, a na tablicy wynik oscylował w okolicach remisu (22:21). Podobnie, jak w poprzedniej odsłonie z serwisami Thibaulta Rossarda. Punkt decydujący o zwycięstwie w tym spotkaniu zdobył z lewego skrzydła Aleksander Śliwka (25:21).

Asseco Resovia Rzeszów – BBTS Bielsko-Biała 3:0

(25:22, 25:18, 25:21)

Asseco Resovia: Tichacek, Jarosz, Śliwka, Rossard, Lemański, Możdżonek, Masłowski (libero) oraz Perłowski, Kędzierski, Dryja.

BBTS: Peacock, Janeczek, Łukasik, Bucki, Gaca, Cedzyński, Marek (libero) oraz Piotrowski, Siek.

MVP spotkania: Aleksander Śliwka

Szczegółowy opis pierwszego spotkania dostępny jest tutaj.