Aktualności

Ruszają przygotowania do nowego sezonu!

W czwartkowy poranek odbyło się pierwsze spotkanie nowej drużyny Asseco Resovii. Rano zawodnicy odbyli pierwszy trening na siłowni pod okiem trenera przygotowania fizycznego Gabriele Dedda, natomiast po południu wzięli udział w oficjalnym spotkaniu ze sztabem szkoleniowym oraz zarządem i pracownikami klubu. Po spotkaniu odbył się trening siatkarski w hali.

W Rzeszowie są już trener Giampaolo Medei wraz z asystentami Alfredo Martilottim i Alkiem Achremem, trener przygotowania fizycznego Gabriele Dedda, a także ośmiu zawodników:

  •     rozgrywający: Fabian Drzyzga i Michał Kędzierski,
  •     przyjmujący: Jonas Kvalen i Adrian Staszewski,
  •     środkowi: Bartłomiej Mordyl i Krzysztof Rejno,
  •     atakujący Jakub Bucki,
  •     libero Michał Potera.

Z powodu obowiązków reprezentacyjnych początkowo w treningach nie będą uczestniczyli:

  •     przyjmujący: Torey Defalco, Klemen Čebulj i Yacine Louati,
  •     środkowi: Jakub Kochanowski i Karol Kłos,
  •     atakujący Stéphen Boyer,
  •     libero Paweł Zatorski.

Przygotowania do nowego sezonu zaczniemy stopniowo. Głównym celem jest to, aby zawodnicy mający trzymiesięczną przerwę, odzyskali ,,czucie piłki’’ i technikę. Najważniejsza będzie teraz praca nad techniką, ale także trening fizyczny. W pierwszej części przygotowań największą uwagę skupimy na sprawności i przygotowaniu fizycznym zawodników. Po trzymiesięcznej przerwie muszą oni poprawić swoją formę fizyczną, aby na drugą część sezonu być przygotowanym na 100%, zacząć pracować nad grą, organizacją i być gotowym na początek sezonu. Jestem ciekawy rozpoczęcia pracy z nowymi zawodnikami. Chcę ich lepiej poznać, a także chcę, żeby oni poznali mój sposób pracy. To na początek. Chcę, żeby wiedzieli, czego wymagam. Będziemy pracować nad tym, aby poznali nasz system gry. Ważne jest to, aby byli przygotowani, gdy zespół będzie w komplecie, aby od razu zacząć grać na dobrym poziomie. Drużyna będzie w całości zaledwie tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek, więc zawodnicy, którzy są tutaj w tym momencie, muszą być przygotowani i zorganizowani. Kiedy zespół będzie już w komplecie, mamy zaledwie kilka dni na przygotowanie się wspólnie. Podsumowując, okres przygotowawczy będzie bardzo ważny, szczególnie dla nowych graczy – powiedział trener Giampaolo Medei.

Cieszę się, że wróciłem i jestem naprawdę podekscytowany na nadchodzący sezon. Rozpoczynamy okres przygotowawczy i jak zawsze, pierwszym celem jest przygotowanie zawodnika, aby był gotowy do startu rozgrywek. Dzień po dniu, tydzień po tygodniu dodajemy więcej obciążenia i dostosowujemy poziom siłowy, aby przygotować cały organizm na nadchodzący sezon – przyznał trener przygotowania fizycznego Gabriele Dedda.

Start okresu przygotowawczego jest dla mnie ekscytujący. To była długa przerwa. Naładowałem baterie i jestem gotowy. Jestem bardzo podekscytowany rozpoczęciem przygotowań, ponieważ zespół i nasze cele w tym sezonie są bardzo ambitne. Moim zdaniem, nasz skład jest bardzo dobry i kompletny. Jestem podekscytowany startem i naprawdę chcę wykonać dobrą pracę w okresie przygotowawczym, aby zespół był gotowy na początek tego sezonu, który z pewnością będzie bardzo trudny. Mam nadzieję, że będzie to bardzo fascynujący czas dla nas, a zwłaszcza dla publiczności – dodał na koniec trener Giampaolo Medei.

Podobnie jak w zeszłym sezonie, pierwsze ligowe spotkanie zaplanowane jest na 21 października b.r. W tym dniu zmierzymy się w Hali Podpromie z zespołem Projektu Warszawa.

W najbliższym czasie ruszy także sprzedaż karnetów. O szczegółach poinformujemy w osobnym komunikacie. Już teraz zapraszamy do zakupu i wspólnego kibicowania Asseco Resovii.