Aktualności

Aż sześciu zawodników Asseco Resovii wystąpi w mistrzostwach Europy!

W poniedziałek, 28 sierpnia 2023 r. rozpoczęły się mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn. Asseco Resovia ma swoich przedstawicieli w trzech reprezentacjach – Francji (Yacine Louati, Stéphen Boyer), Słowenii (Klemen Čebulj) i oczywiście Polsce (Paweł Zatorski, Jakub Kochanowski, Karol Kłos).

Francja trafiła do grupy D i swoje mecze rozgrywać będzie w Tel Awiwie w Izraelu kolejno z Turcją (30 sierpnia), Portugalią (31 sierpnia), Izraelem (2 września), Rumunią (4 września) oraz Grecją (5 września).

Kadra Słowenii rozegra mecze w grupie B w Warnie w Bułgarii. Spotkają się z Ukrainą (30 sierpnia), Finlandią (1 września), Hiszpanią (2 września), Chorwacją (4 września) i Bułgarią (5 września).

Reprezentacja Polski rywalizować będzie w grupie C w Skopje w Macedonii Północnej. Zmierzy się kolejno z Czechami (31 sierpnia), Holandią (1 września), Macedonią Północną (3 września), Danią (5 września) oraz Czarnogórą (6 września).

Każda z czterech grup składa się z sześciu drużyn, z których cztery najlepsze awansują do fazy pucharowej.
Terminarz fazy pucharowej mistrzostw Europy wygląda następująco:
1/8 finału: 8-10 września (Bari, Warna)
1/4 finału: 11-12 września (Bari, Warna)
1/2 finału: 14 września (Rzym)
Mecz o 3. miejsce i finał: 16 września (Rzym)

Już dziś o godz. 16:00 polskiego czasu odbędzie się mecz Francja – Turcja (transmisja w Polsat Sport Fight), natomiast o godz. 16:30 Słowenia – Ukraina (transmisja w Polsat Sport Extra).

Foto: pzps.pl