Aktualności

PreZero Grand Prix 2021 – podsumowanie

Drużyna Asseco Resovii wzięła udział w plażowym turnieju PreZero Grand Prix, który odbył się w dniach 5-8 sierpnia w Krakowie. Po czterech rozegranych meczach, w tym dwóch wygranych ostatecznie została sklasyfikowana na miejscach 5-6.

Drużyna wystąpiła w składzie: Nicolas Szerszeń (kapitan), Michał Potera,  Bartłomiej Krulicki, Jakub Bucki oraz czterech juniorów z AKS-u Rzeszów: Michał Curzytek, Radosław Puczkowski, Oskar Krzyżak oraz Mikołaj Słotarski. Podobnie jak w roku ubiegłym trenerem Wilków był Alek Achrem.

W pierwszym meczu rzeszowianie pokonali zespół Gwardii Wrocław. Z bardzo dobrej strony pokazał się Kuba Bucki, który zdobył 19 punktów.

W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się ubiegłorocznym zwycięzcą plażowych zawodów, Jastrzębskim Węglem. Po pierwszym, przegranym secie, w dwóch kolejnych odnieśliśmy pewne zwycięstwo, dzięki czemu awansowaliśmy do ćwierćfinału. Tym razem naszym liderem był Nicolas Szerszeń, zdobywca 26 punktów.

Sobota, poza zmianą pogody, przyniosła również naszą pierwszą przegraną w turnieju. Pomimo wysokiego prowadzenia w pierwszym  oraz trzecim secie, to beniaminek PlusLigi, LUK Politechnika Lublin, mógł cieszyć się z awansu do półfinału.

Format rozgrywek (system podwójnej eliminacji tzw. brazylijski) dał nam możliwość ponownej walki o półfinał turnieju. W meczu z Indykpolem AZS Olsztyn, Alek Achrem postawił na juniorów z AKS-u Resovii, którzy zaprezentowali ambitną postawę i walkę do końca. Mecz zakończył się jednak pewnym zwycięstwem olsztynian, którzy ostatecznie odnieśli końcowy triumf w turnieju, pokonując w finale drużynę Projektu Warszawa.

czwartek, 5.08: Asseco Resovia – Chemeko-System Gwardia Wrocław 2:0 (25:23, 26:24)

piątek, 6.08: Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel 2:1 (20:25, 25:15, 15:11).

sobota, 7.08: Asseco Resovia – LUK Politechnika Lublin 1-2 (22-25, 25-18, 12-15)

niedziela, 8.08: Asseco Resovia – Indykpol AZS Olsztyn 0-2 (14-15, 23-25)

Oficjalne wyniki (źródło: PLS SA)