Aktualności

Pożegnania w Asseco Resovii

Karol Butryn, Damian Domagała, Piotr Hain, Jeffrey Jendryk, Bartosz Mariański oraz Simone Parodi nie będą w przyszłym sezonie reprezentowali Asseco Resovii Rzeszów. Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za występy w naszych barwach. Życzymy powodzenia w dalszej karierze!

“Pragnę podziękować wszystkim zawodnikom za ich pracę, zaangażowanie oraz emocje, których dostarczyli nam, w tym ważnym sezonie dla naszego klubu. Każdy z zawodników miał znaczący udział w zdobyciu 5 miejsca – najlepszego od sezonu 2017/2018. Wierzę, że czas spędzony w naszym klubie pomoże zawodnikom w ich dalszym rozwoju. Mam nadzieję, że wszyscy będą miło wspominać pobyt w naszym klubie.” – powiedział prezes Asseco Resovii, Piotr Maciąg.

 

Karol Butryn wystąpił we wszystkich spotkaniach w tym sezonie. Zdobył 552 punkty, dzięki czemu został najlepszym punktującym PlusLigi. Odebrał również osiem statuetek dla MVP. Prezentował bardzo dobrą skuteczność w ataku – 53%.

“Szczególne słowa uznania i podziękowania chciałbym skierować w stronę Karola Butryna, który był w minionym sezonie jednym z liderów naszej drużyny.” – dodał prezes Maciąg

Damian Domagała wystąpił w 21 spotkaniach, przy czym w większości były to wejścia na podwójną zmianę z Pawłem Woickim. Damian zaprezentował się z dobrej strony szczególnie w meczach fazy play-off. Łącznie zdobył 40 punktów (41% skuteczności w ataku). O przyszłości Damiana wypowiedział się prezes Asseco Resovii:  

„Wraz z trenerem Giulianim wierzymy w rozwój Damiana Domagały. Wspólnie uznaliśmy, że dla rozwoju Damiana ważne jest, aby grał jak najwięcej. Trzymamy za niego kciuki i mamy nadzieję, że zagra w przyszłości w Asseco Resovii.”

Piotr Hain wystąpił w 21 spotkaniach, zdobywając 55 punktów, w tym 12 blokiem.

Piotr Hain, choć nie grał w minionym sezonie wielu spotkań na pełnym dystansie, to gdy był na boisku zawsze można było na niego liczyć.” – powiedział prezes Maciąg

Jeffrey Jendryk pojawił się na boisku w 28 meczach, zdobył 150 punktów, z czego 29 blokiem.

Jeff dał się poznać jako świetny człowiek i pracowity zawodnik. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze.”  dodał prezes Asseco Resovii

Dla Bartosza Mariańskiego, jako jedynego z żegnających się z klubem zawodników, był to drugi sezon w barwach Asseco Resovii. Zagrał w 20 spotkaniach.

„Dziękujemy także Bartkowi Mariańskiemu, który poza dobrą grą w elemencie obrony, był także dobrym duchem naszej drużyny.” – powiedział prezes Maciąg

Simone Parodi dołączył do drużyny w grudniu, w związku z kontuzjami naszych pozostałych przyjmujących. Wystąpił w 10 spotkaniach, zdobywając 24 punkty.

Simone Parodi będąc na boisku zawsze pomagał drużynie swoim spokojem i doświadczeniem.” – zakończył prezes Maciąg