Bez kategorii

Alfredo Martilotti oraz Alek Achrem asystentami trenera Giulianiego

Trener Alberto Giuliani kompletuje sztab szkoleniowy na nadchodzący sezon. Jego asystentami będą Alfredo Martilotti oraz Alek Achrem.

Alfredo Martilotti to wieloletni współpracownik trenera Giulianiego. W latach 2011-2015 Martilotti był członkiem sztabu szkoleniowego w Cucine Lube Banca Macerata, gdzie odnosił liczne sukcesy, zdobywając m.in. dwa mistrzostwa Włoch. W sezonie 2018/2019 Alfredo Martilotti był asystentem trenera Giulianiego w Halbanku Ankara. Obecnie jest także asystentem trenera Giulianiego w reprezentacji Słowenii, z którą  wywalczył w 2019 roku wicemistrzostwo Europy.

W środę, jeden z najlepszych siatkarzy w historii Resovii poinformował o zakończeniu sportowej kariery oraz pożegnał się z kibicami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Życie jednak nie znosi próżni. Alek Achrem, bo o nim mowa, postanowił szybko rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu, przyjmując naszą propozycję dołączenia do sztabu szkoleniowego trenera Giulianiego. Były kapitan Asseco Resovii Rzeszów, który przybył do Rzeszowie w 2009 roku, zdobył 7 medali mistrzostw Polski, w tym trzykrotnie na jego szyi wieszano złoto, wszystkie w biało-czerwonym pasiaku. Jesteśmy pewni, że ogromne doświadczenie zebrane na parkietach w Polsce, Turcji, Grecji i Białorusi zaowocuje i pomoże stać się Alkowi trenerem odnoszącym sukcesy, niemniejsze niż jako siatkarz.

 

Pozostali członkowie sztabu szkoleniowego trenera Giulianiego:

trener przygotowania motorycznego – Andrzej Zahorski

statystycy – Sergiusz Ruszel i Maciej Etgens

fizjoterapeuta – Mateusz Przystaś

menedżer drużyny – Maciej Pająk