Bez kategorii

Wybierz Drużynę Wszech Czasów Asseco Resovii

Kto był najlepszym siatkarzem Resovii w historii klubu? Który trener, Waszym zdaniem, zasłużył się najbardziej dla klubu? Wybieramy Drużynę Wszech Czasów naszego klubu.

Siedem mistrzostw Polski, trzy wygrane Puchary Polski, mnóstwo medali, sukcesy w rozgrywkach europejskich. Lata chudsze i grubsze, spadki, awanse, sukcesy i porażki. Tak wyglądały lata Resovii, a później Asseco Resovii w rozgrywkach I i II ligi, a także ekstraklasy, która zmieniała swoje nazwy.

W tym roku klub, z którego wywodzi się siatkarska sekcja, Resovia, obchodzi jubileusz 115-lecia. Z tej też okazji postanowiliśmy zorganizować plebiscyt na Drużynę Wszech Czasów Resovii.

Siatkówka przez lata zmieniła się bardzo, dlatego też postanowiliśmy, że Drużyna Wszech Czasów będzie się składała z 14 siatkarzy, tak jak to ma miejsce obecnie. Siatkarze będą też podzieleni na pozycję, podobnie jak teraz. Do tego wybierzemy wspólnie także dwóch trenerów, którzy najbardziej zasłużyli się dla naszego klubu.

Przez blisko sto lat działalności sekcji siatkarskiej w klubie pojawiło się mnóstwo siatkarzy i trenerów, dlatego też dokonaliśmy wstępnej selekcji zawodników i nominowaliśmy 51 siatkarzy i 5 trenerów do naszej Drużyny Wszech Czasów.

Braliśmy pod uwagę osiągnięcia zespołu w trakcie gry tych siatkarzy, same występy zawodników i ich wkład w sukces. Przyjęliśmy też założenie, że siatkarz musiał grać w naszym klubie co najmniej dwa lata. (Zastosowaliśmy jednak też małe odstępstwa od tego).

Resoviackie kariery wybranych siatkarzy przypadają na bardzo różne czasy, dlatego przyporządkowanie niektórych graczy do pozycji, w szczególności tych z lat 70., jest dość umowne, choć konsultowane z nimi samymi.

Zapewne część z Was dokonałaby również zmian w samych nominacjach, które stworzyliśmy po konsultacjach i długiej burzy mózgów. Musieliśmy dokonać tej selekcji by dobrze oddawała ona, różne czasy dla naszego klubu.

Każdy kibic może dokonać wyboru dwóch rozgrywających, dwóch atakujących, dwóch libero i dwóch trenerów, a także po czterech przyjmujących i środkowych bloku.

Jak głosować?
1. Należy przejść na specjalną stronę dedykowaną plebiscytowi.
2. Wybrać swoją drużynę. Zawodnik i trener wybrani do pierwszego składu otrzymają po 2 pkt. Zawodnicy i trener wybrani jako rezerwowi otrzymają po 1 pkt.
3. Każdy użytkownik może zagłosować tylko raz dziennie.
4. Wybrałeś już swój skład? Możesz się podzielić nim ze znajomymi na Facebooku. Opublikuj swoją Drużynę Wszech Czasów Resovii!

Drużyna Wszech Czasów Resovii znajdzie się m.in. na karnetach, które będą dystrybuowane na najbliższe sezony.

Pokaż nam jaka jest Twoja Drużyna Wszech Czasów!

Nominowanych siatkarzy i trenerów znajdziecie poniżej. Głosowanie trwa do 31 marca 2020 roku.