Bez kategorii

Trudna przeprawa w Jastrzębiu

W 22. kolejce rozgrywek w PlusLidze siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zagrają na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. Powalczą, by przełamać serię siedmiu porażek z rzędu.

Rzeszowianie w tym sezonie okupują dolne rejony tabeli, a od kilku kolejek zajmują przedostatnią pozycję. W środę przez chwilę powalczyli na równi z Vervą Warszawa ORLEN Paliwa, ale ostatecznie udało się ugrać tylko jednego seta, ale punktów do ligowej tabeli zabrakło.

W zupełnie innym nastroju są natomiast gracze Jastrzębskiego Węgla, którzy we wtorek pokonali na wyjeździe PGE Skrę Bełchatów 3:0 i wciąż zachowują szanse na trzecie miejsce w tabeli PlusLigi po fazie zasadniczej.

W historii spotkań obu zespołów 21 razy wygrywała Asseco Resovia, 18 razy Jastrzębski Węgiel. Ale w hali w Jastrzębiu częściej ze zwycięstwa cieszyli się rywale. Jastrzębianie wygrywali 10 razy, rzeszowianie tylko 8.

O poprawienie tego bilansu będzie niezmiernie trudno. Chyba, że Asseco Resovii uda się ustabilizować swoją grę na wysokim poziomie. – Są dobre momenty w naszej grze, ale przychodzi też taki fragment, że mamy przestój i tracimy kilka punktów – żałował po meczu z Vervą Damian Schulz. Czy teraz uda się uniknąć przestojów i wziąć rewanż na Jastrzębskim Węglu za bolesną porażkę 0:3 w Rzeszowie?

Początek spotkania w sobotę o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport.