Bez kategorii

Starcie w Bydgoszczy

Visła Bydgoszcz będzie kolejnym rywalem siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów w rozgrywkach PlusLigi. W Bydgoszczy nasz zespół poprowadzi po raz pierwszy Wojciech Serafin.

Visła to obecnie najsłabszy zespół PlusLigi. Bydgoszczanie mają na koncie zaledwie 9 punktów i tylko jedno zwycięstwo. Asseco Resovia z kolei jest tylko dwie pozycje wyżej, ale wciąż ma realne szansę na grę w fazie play-off. Musi tylko zacząć punktować.

A z tym w tym roku ma ogromny problem. Do tej pory rzeszowianie wygrali tylko jeden mecz, w Olsztynie z Indykpolem AZS-em. Dwa ostatnie mecze zakończyły się porażkami Asseco Resovii we własnej hali z Cuprum Lubin i GKS-em Katowice. Po tej drugiej z funkcji pierwszego trenera odwołany został Piotr Gruszka. W Bydgoszczy zastąpi go dotychczasowy asystent Wojciech Serafin.

Ale to nie koniec zmian i to w obu klubach. W Asseco Resovii pojawił się nowy środkowy, Tomasz Kalembka, który został zakontraktowany wobec dłuższej kontuzji Marcina Możdżonka. Kalembka do Rzeszowa trafił właśnie z Bydgoszczy. Z Visły odeszli też Piotr Lipiński i Słoweniec Toncek Stern. W ich miejsce pojawili się Michal Masny, Michał Filip i Dawid Siwczyk. Oni mają pomóc drużynie z Bydgoszczy w walce o utrzymanie się w PlusLidze.

Początek poniedziałkowego meczu w Bydgoszczy o godz. 20.30. Transmisja w Polsacie Sport.