Bez kategorii

Porażka z Vervą Warszawa

Nie było niespodzianki w meczu 21. kolejki PlusLigi. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w hali Podpromie z liderem tabeli, Vervą Warszawa ORLEN Paliwa 1:3.

Absolutnym faworytem meczu w Rzeszowie byli gracze Vervy, którzy w tym sezonie przegrali tylko dwa razy i przed tą kolejką byli liderem PlusLigi. Asseco Resovia natomiast znajduje się na przeciwległym biegunie tabeli, dlatego też niewielu liczyło na wyrównany mecz.

Rzeszowianie jednak nie poddali się przed spotkaniem i starali się postawić faworyzowanemu rywalowi. Po dobrej grze w ataku i w obronie, gospodarze prowadzili w pierwszej odsłonie. Gdy jednak w polu zagrywki pojawił się Bartosz Kwolek, to goście odskoczyli na kilka punktów. Atakujący Vervy Artur Udrys nie miał jednak swojego dnia. Popełnił kilka błędów w ataku i znów miejscowi byli blisko rywali. Walczyli do końca, ale to jednak wicemistrzowie Polski wygrali inauguracyjną partię.

W drugiej na boisku pojawił się Belg Tomas Rousseaux, a w środkowej fazie seta na środku bloku zameldował się… Damian Schulz. Przez cały to miejscowi prowadzili kilkoma punktami. W ataku świetnie spisywał się Zbigniew Bartman, a w bloku… Marcin Komenda. Trzy jego punktowe bloki w końcówce partii dały wyrównanie w meczu. A seta atakiem z krótkiej skończył… Damian Schulz.

Również w trzecim secie długo trwała wyrównana walka. Niestety w jednym ustawieniu resoviacy stanęli i stracili kilka punktów z rzędu, co przeciwko tak mocnej drużynie jak Verva było już nie do odrobienia. W szeregach gości znakomicie spisywał się wprowadzony na boisko Belg Igor Grobelny, który w decydujących momentach skutecznie atakował z najtrudniejszych nawet piłek i zespół z Warszawy znów prowadził w meczu.

Czwarty set był już tylko formalnością, choć resoviacy zdołali jeszcze na chwilę zniwelować dość dużą stratę z początku partii. Goście jednak nawet na chwilę nie wypuścili z rąk kontroli nad setem i w efekcie pewnie wygrali ostatnią odsłonę i cały mecz 3:1.

ASSECO RESOVIA RZESZÓW – VEVRA WARSZAWA ORLEN PALIWA 1:3
Sety: 23:25, 25:21, 20:25, 18:25.
Asseco Resovia: Komenda, Marechal, Kalembka, Bartman, Buszek, Krulicki oraz Perry (libero), Rousseaux, Hoag, Shoji, Mariański (libero), Schulz
Verva: Brizard, Kwolek, Wrona, Udrys, Tillie, Nowakowski oraz Wojtaszek (libero), Niemiec, Jaglarski, Grobelny, Kowalczyk.
MVP: Piotr Nowakowski