Bez kategorii

Po punkty do Olsztyna

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, w środę o godz. 17.30 zagrają na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn w meczu 16. kolejki PlusLigi.

Resoviacy powrotu do rozgrywek PlusLigi nie zapamiętają dobrze. Po miesięcznej przerwie na rozgrywki reprezentacyjne Asseco Resovia miała ochotę na dobry start w nowy rok. Niestety w meczu ze Ślepskiem w Suwałkach musiała uznać wyższość gospodarzy, przegrywając z nimi drugi raz w tym sezonie, ponownie 1:3.

Odskocznią i możliwością odbicia się za ten wynik ma być mecz w Olsztynie. Tyle tylko, że w pierwszej rundzie resoviacy także przegrali z Indykpolem, podobnie jak ze Ślepskiem 1:3. W Rzeszowie goście zagrali zdecydowanie lepiej i pewnie sięgnęli po trzy punkty. Ale w ostatniej kolejce też nie wygrali. We własnej hali ulegli Aluronowi Virtu CMC Zawiercie 1:3 i też będą chcieli poprawić swój dorobek punktowy, tym bardziej, że obie drużyny wciąż muszą się bić o miejsce w fazie play-off. – Dla nas w tej chwili najważniejszym celem jest awans do play-off, co będzie dalej zobaczymy. Teraz patrzymy tylko na play-offy – mówił po meczu w Suwałkach trener Asseco Resovii Piotr Gruszka.

Początek spotkania o godz. 17.30, transmisja w Polsacie Sport.