Bez kategorii

Po pierwszy dublet w tym sezonie

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów podejmą w hali Podpromie Cuprum Lubin w meczu 17. Kolejki PlusLigi. Początek meczu w niedzielę o godz. 20.30. Transmisja w Polsacie Sport.

Dla siatkarzy Asseco Resovii pojedynek z Cuprum będzie pierwszą okazją do dubletu w tym sezonie. W pierwszej rundzie PlusLigi to właśnie w Lubinie rzeszowianie odnieśli pierwsze zwycięstwo, pokonując miejscowych 3:1. Teraz liczą na powtórkę i kolejne trzy punkty zapisane na koncie.

Rzeszowianie po słabym początku rozgrywek zakończyli 2019 rok trzema zwycięstwami. W styczniu przegrali jeden mecz w Suwałkach, by kilka dni później pokonać Indykpol AZS w Olsztynie 3:1 i dopisać do swojego konta ważne trzy punkty. A te będą się mocno liczyć w walce o awans. – Każdy mecz jest dla nas ważny i trudny. Musimy patrzeć teraz na to, by awansować do play-offów – mówi Piotr Gruszka, szkoleniowiec rzeszowian.

A przed tą kolejką piątą drużynę w tabeli i jedenastą dzieliły zaledwie trzy punkty. Chętnych do gry w play-off jest więc jedenaście drużyn, a miejsc tylko osiem. Dlatego kolejne punkty zapisane na koncie rzeszowian mogą się okazać kluczowe w ostatecznych rozrachunku.