Bez kategorii

Zaległe granie w Sosnowcu

W czwartek o godz. 20.30 siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zagrają w Sosnowcu mecz z MKS-em Będzin. Będzie to zaległe spotkanie z 6. kolejki PlusLigi.

Liga w tym roku pędzi bardzo szybko i większość spotkań rozgrywana jest awansem. W tym przypadku jednak będzie to mecz zaległy z 23 listopada, z 6. kolejki. Obie drużyny miały wtedy przymusowy, wolny weekend i teraz nadrobią zaległości.

Zarówno MKS Będzin jak i Asseco Resovia Rzeszów nie mogą zaliczyć tego sezonu do udanych. Będzinianie dopiero w ostatnim meczu odnieśli pierwsze zwycięstwo, wygrywając 3:2 w Olsztynie, a rzeszowianie mają na koncie jedynie dwie wygrane. Gospodarze czwartkowego meczu zajmują ostatnie miejsce w tabeli, a Asseco Resovia jest tylko dwa „oczka” wyżej.

Problemy gospodarzy są jednak jeszcze większe, ponieważ od początku sezonu zespół opuściło już dwóch obcokrajowców. W ostatnich dniach z Będzina wyjechał Irańczyk Purya Fayazi, niemniej jednak to będzinianie mogą być w lepszych nastrojach, ponieważ wreszcie wygrali spotkanie. Asseco Resovia dostała z kolei lanie od Jastrzębskiego Węgla i znalazła się w bardzo złej sytuacji. Czy odbije się w Sosnowcu, gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna z Będzina?

Transmisja spotkania w Polsacie Sport.