Bez kategorii

Siatkarskie Mikołajki z Jastrzębskim Węglem

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów w meczu 9. kolejki PlusLigi podejmą Jastrzębski Węgiel.

Kibice siatkówki będą mogli w tym roku spędzić Mikołajki w hali Podpromie. W piątek o godz. 20.30 siatkarze Asseco Resovii podejmą Jastrzębski Węgiel w kolejnym spotkaniu w PlusLidze. Na prezenty sportowe jednak nie ma co liczyć, obie drużyny potrzebują punktów.

Asseco Resovia po słabym początku sezonu plasuje się dopiero na 11. miejscu w tabeli i chcąc liczyć się w walce o play-off musi zacząć wygrywać. W ostatnim spotkaniu we własnej hali rzeszowianie urwali punkt ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, ale już z Warszawy wrócili z zerowym dorobkiem. – Chcemy się wreszcie przełamać, to ma być taki właśnie mecz – zapowiada rozgrywający rzeszowian Marcin Komenda.

Jastrzębianie w tym sezonie także mieli problemy, co poskutkowało zmianą trenera. W Rzeszowie po raz pierwszy Jastrzębski Węgiel poprowadzi Serb Slobodan Kovac, który z reprezentacją Serbii wygrał ostatnio mistrzostwo Europy.

Zanim jednak objął jastrzębian, ci wygrali trzy ostatnie mecze pod wodzą dotychczasowego asystenta Luka Reynoldsa, który tymczasowo prowadził zespół po odejściu Włocha Roberto Santilliego. To pozwoliło jastrzębianom awansować na trzecie miejsce w tabeli, mając jednak już za sobą 11 rozegranych spotkań. Rzeszowianie do tej pory zagrali dziewięć meczów.

Podczas spotkania z Jastrzębskim Węglem na kibiców w hali Podpromie będzie czekała niespodzianka. Jeden ze sponsorów, firma KRUSZGEO S. A., wzorem lat poprzednich, wydała kalendarz siatkarski na rok 2020, który w piątek w ilości 2 tysięcy sztuk zostanie rozdany kibicom przez pracowników firmy.

Partnerem wydarzenia jest Podkarpackie.