Bez kategorii

Ostatni mecz w tym roku

Piątkowy mecz Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Eneą Czarnymi Radom będzie ostatnim ligowym spotkaniem rzeszowian w tym roku. Nasi siatkarze chcą zakończyć rok zwycięstwem.

Rzeszowianie, którzy bardzo źle zaczęli obecny sezon, w tabeli PlusLigi plasują się na 9. miejscu. „Oczko” wyżej są radomianie, którzy mają trzy punkty więcej i w tym momencie zamykają listę drużyn, które kwalifikowałyby się do fazy play-off. Zwycięstwo rzeszowian pozwoli więc zrównać się punktami rywalami, a w przypadku wygranej 3:0 nawet ich wyprzedzić.

Ale Asseco Resovia nie jest murowanym faworytem tego spotkania. Rzeszowianie co prawda rozegrali bardzo dobry mecz z Aluron Virtu CMC Zawiercie, ale wcześniej grali w kratkę. Radomianie z kolei przegrali z PGE Skrą Bełchatów u siebie, ale pokazali się z niezłej strony. Jak będzie w piątek? – Myślę, że ci co nas skreślili, jeszcze się zdziwią – mówił po ostatnim spotkaniu atakujący Asseco Resovii Rzeszów Zbigniew Bartman.

Początek spotkania o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport.

W trakcie meczu prowadzona będzie też zbiórka pieniędzy na rewitalizację grobowca byłego siatkarza Resovii, Wiesława Radomskiego.