Bez kategorii

Aluron Virtu CMC w Rzeszowie

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, w niedzielę o godz. 14.45 podejmą w hali Podpromie Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Rywale rzeszowian to czwarta drużyna poprzedniego sezonu, która i w tym roku radzi sobie całkiem nieźle w PlusLidze. Zawiercianie bardzo dobrze rozpoczęli sezon i przez długi czas byli w ścisłej czołówce tabeli. Ostatnio złapali jednak małą zadyszkę, ponieważ w trzech ostatnich spotkaniach zdołali wygrać tylko seta. Niemniej jednak są i tak w lepszej sytuacji od rzeszowian.

Asseco Resovia do tej pory wygrała tylko trzy spotkania i to z dużo niżej notowanymi rywalami. W starciach z zespołami ze środka stawki czy też faworytami ligi była zdecydowanie słabsza od rywali. Jedynie zdołała urwać punkt mistrzom Polski, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

To wszystko spowodowało, że resoviacy w tabeli są dopiero na 11. miejscu, a do zespołu z Zawiercia tracą już osiem punktów, choć rywale mają o jeden mecz rozegrany więcej. Aby zachować szanse na grę w play-off rzeszowianie nie mogą sobie pozwolić już na stratę punktów i w niedzielę muszą wygrać z rywalami, którym jednak dobrze gra się w Rzeszowie. Aluron Virtu rok temu wygrał na Podpromiu gładko, a punktów z tego spotkania zabrakło właśnie do awansu do play-off. Jak będzie tym razem?

W trakcie niedzielnego meczu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na Schronisko Kundelek w Rzeszowie. Wolontariusze ze schroniska będą zbierać datki, które mają być przeznaczona na leczenie zwierzaków, które znajdują się w schronisku.