Bez kategorii

Z wizytą u wicemistrzów Polski

W niedzielę o godz. 20 siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zmierzą się na wyjeździe z wicemistrzami Polski Vervą Warszawa Orlen Paliwa.

Po wyrównanej walce z mistrzami Polski, Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle przed resoviakami kolejne trudne zadanie w PlusLidze. Tym razem podopieczni trenera Piotra Gruszki zmierzą się na wyjeździe z wicemistrzami kraju, Vervą Warszawa Orlen Paliwa.

Warszawianie, którzy przed sezonem mieli spore problemy organizacyjno-finansowe wystartowali w lidze znakomicie. Dopiero w środę przegrali pierwszy mecz, ulegając 1:3 PGE Skrze w Bełchatowie. Wcześniej pokonali m.in. Grupę Azoty ZAKSĘ i to na jej terenie. Zapowiada się więc niezwykle ciężki pojedynek, biorąc pod uwagę fakt, że rzeszowianie mają na koncie dopiero dwa zwycięstwa.

– Czekamy na ten mecz, postaramy się zagrać podobnie jak z ZAKSĄ i także zgarnąć tam jakieś punkty – zapowiada francuski przyjmujący Asseco Resovii Nicolas Marechal. – W meczu z ZAKSĄ zabrakło tylko zwycięstwa. Mamy trudny terminarz, ale będziemy się starać o wygrane w kolejnych meczach – dodaje trener Piotr Gruszka.

Początek spotkania o godz. 20. Transmisja meczu w Polsacie Sport.