Bez kategorii

Mistrz Polski rywalem Asseco Resovii

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie kolejnym rywalem siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów w meczu 7. kolejki PlusLigi.

ZAKSA to aktualny mistrz Polski i zespół, który w ostatnich sezonach zdominował rozgrywki w PlusLidze. Zastąpił właśnie rzeszowian, którzy z kolei w ostatnich latach zanotowali nieco słabsze wyniki. Podobnie jest i w tym sezonie, w którym rywale tylko raz musieli uznać wyższość przeciwników, przegrywając we własnej hali z wicemistrzem Polski, Vervą Warszawa Orlen Paliwa 2:3.

Asseco Resovia radzi sobie znacznie gorzej. Do tej pory wygrała tylko dwa mecze, w pięciu górą byli rywale. W ostatnim starciu rzeszowianie przegrali w Bełchatowie 0:3 z PGE Skrą Bełchatów a w weekend odpoczywali. ZAKSA pokonała natomiast w niedzielę właśnie PGE Skrę, także 3:0.

Faworytem wydają się więc gracze z Kędzierzyna-Koźla. Podobnie zresztą jak przed rokiem, gdy w takim charakterze przyjechali do Rzeszowa. Wtedy resoviacy postawili się mocno przyjezdnym i o mało nie wygrali, choć ich sytuacja też była nienajlepsza. Teraz także zapowiadają walkę o jak najlepszy wynik. – Musimy zagrać tak, by wreszcie dać radość naszym kibicom – zapowiada Damian Schulz, atakujący Asseco Resovii.

Początek spotkania w środę o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport.