Bez kategorii

Gramy razem z DKMS na meczu z ZAKSĄ

W środę podczas meczu z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle będziemy gościć ekipę Fundacji DKMS, która będzie rejestrować potencjalnych dawców szpiku.

Akcja przeprowadzona będzie dla nauczycielki pochodzącej z Rzeszowa. Elżbieta Przywara-Strzelec to nauczycielka z ponad 35 letnim stażem pracy. Przez całą swoją karierę jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej poświęcała się swoim wychowankom, a pracę traktowała z wielką pasją.

W kwietniu 2019 r. u Elżbiety została zdiagnozowana ostra białaczka szpikowa, która odebrała Elżbiecie nie tylko zdrowie, ale i możliwość pracy. Jak sama mówi ,,moja praca to mój drogi dom”. Elżbieta jest już po 5 cyklach chemioterapii, nie poddaje się i walczy z chorobą, choć podkreśla, że białaczka odbiera nadzieję.

Jedyną szansą dla Elżbiety na pełne wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego. Niestety z racji tego, że Elżbieta ma bardzo rzadki genotyp lekarze wciąż nie mogą znaleźć jej bliźniaka genetycznego. Takim bliźniakiem możesz być właśnie Ty! Pomóż Elżbiecie wyzdrowieć i spełnić jej marzenie o powrocie do pracy, oraz spacerze w Bieszczadach.

Przyjdź na nasz mecz z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i zapisz się do bazy DKMS! Dla Elżbiety i innych chorych, którzy mogą potrzebować Twojej pomocy!

Ważne informacje:

W rejestracji dawców może wziąć udział każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg. Polega ona na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.