Bez kategorii

Do Gdańska po zwycięstwo

Asseco Resovia Rzeszów już dziś rozegra swój mecz w ramach 13. kolejki PlusLigi, w którym w Gdańsku zmierzy się z Treflem. Rzeszowianie chcą kontynuować zwycięską passę z ostatnich dwóch spotkań.

Po słabszym początku sezonu Asseco Resovia zaczęła gromadzić na koncie pierwsze punkty i zwycięstwa. Po porażkach z GKS-em Katowice, Ślepskiem Malow Suwałki i Indykpolem AZS-em Olsztyn resoviacy wreszcie pokonali BKS Visłą Bydgoszcz, a w sobotę ograli w Lubinie Cuprum.

Zanim wrócą do Rzeszowa na kolejne mecze czekają ich jeszcze dwa wyjazdowe spotkania, z Treflem w Gdańsku i PGE Skrą w Bełchatowie. Oba przełożone ze… stycznia.

W grudniu i styczniu PlusLigę czeka przerwa na kwalifikacje olimpijskie, w których wystąpią zagraniczni zawodnicy grający w naszej lidze. A właśnie wtedy miały się odbyć spotkania w Bełchatowie i Gdańsku, kończąc pierwszą rundę rozgrywek fazy zasadniczej. Zamiast więc w styczniu, o punkty przyjdzie rywalizować teraz.

– Czeka nas bardzo trudny mecz. Ale bardzo chcemy wrócić do Rzeszowa z tej dalekiej podróży z punktami i zrobimy wszystko, by tak się stało – zapowiada Marcin Komenda, rozgrywający Asseco Resovii.

Początek spotkania o godz. 20.30. Transmisja w Polsacie Sport.