Bez kategorii

Asseco Resovia Rzeszów wygrywa turniej w Krośnie

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów okazali się najlepsi podczas Turnieju o Puchar Prezydenta Krosna, ostatniego sprawdzianu przed startem PlusLigi.

Nowy sezon w PlusLidze Asseco Resovia zainauguruje już w niedzielę meczem w Katowicach z miejscowym GKS-em. Dokładnie 8 dni wcześniej obie drużyny zmierzyły się w finale turnieju w Krośnie…

Zanim jednak doszło do finałowej potyczki rzeszowianie rozegrali bardzo zacięty półfinał z MKS-em Będzin. W barwach Asseco Resovii zadebiutował Nicholas Hoag, który kilka dni wcześniej pojawił się w Rzeszowie. Kanadyjczyk zresztą został uznany najlepszym graczem tego spotkania.

Na boisku pojawił się niestety nieco z musu, ponieważ urazu kostki nabawił się inny przyjmujący naszej drużyny, Francuz Nicolas Marechal. Na szczęście naszemu zawodnikowi nic groźnego się nie stało i wkrótce wróci do normalnych treningów.

Na boisku w Krośnie pojawił się też Marcin Komenda. Nasz nowy rozgrywający w piątek rano dołączył do zespołu po Pucharze Świata w Japonii i od razu wskoczył do składu w meczu z MKS-em Będzin.

Asseco Resovia w spotkaniu tym musiała gonić wynik. Przegrywała już 1:2, ale łatwo doprowadziła do tie-breaka, w którym z kolei dopiero gra na przewagi wyłoniła zwycięzcę.

W finale emocji nie było wcale mniej. Znów Asseco Resovia musiała gonić wynik, ponieważ to GKS Katowice prowadził 2:1. Kolejne dwie partie to jednak wyraźna dominacja Asseco Resovii i jej pewne zwycięstwo 3:2.

 

Asseco Resovia Rzeszów – MKS Będzin 3:2 (32:30, 22:25, 20:25, 25:17, 20:18)

Asseco Resovia: Kosok, Shoji, Buszek, Marechal, Możdżonek, Schulz, Mariański (libero) oraz Komenda, Hoag, Krulicki i Lemański

Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice 3:2 (25:23, 20:25, 21:25, 25:16, 15:8).

Asseco Resovia Rzeszów: Komenda, Schulz, Kosok, Lemański, Buszek, N. Hoag, Mariański (libero) oraz Krulicki, Shoji, Możdżonek, Achrem