Bez kategorii

Asseco Resovia Rzeszów trzecia we Lwowie

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zajęli trzecie miejsce podczas turnieju, który rozegrany został we Lwowie. Najlepsi okazali się Cerrad Enea Czarni Radom, a drugie miejsce zajął zespół Galatasaray Stambuł.

W pierwszym spotkaniu turnieju, z Cerrad Enea Czarnymi Radom, od początku spotkania mógł zagrać Amerykanin Kawika Shoji, który kilka dni wcześniej dołączył do zespołu. Z kolegami był także Bartłomiej Lemański, który jednak dopiero kilka godzin wcześniej przyleciał z Pucharu Świata z Japonii, więc nie był jeszcze gotowy do gry.

Całe spotkanie było bardzo wyrównane, za wyjątkiem trzeciego seta, w którym radomianie wyraźnie odskoczyli naszym siatkarzom. Ostatecznie udało się wtedy odrobić jeszcze sporo strat, ale na równą walkę w końcówce zabrakło czasu.

W pozostałych trzech setach o zwycięstwie decydowały zacięte końcówki, które dwukrotnie wygrywali gracze z Radomia i to triumfowali w całym meczu 3:1.

Starcie z Galatasaray było już lepsze w wykonaniu naszych siatkarzy. Rzeszowianie toczyli wyrównany pojedynek z rywalami, a na boisku pojawił się już Bartłomiej Lemański. W zaciętych końcówkach raz zwycięsko wychodzili Turcy, raz nasz zespół i o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. W tym wyrównana walka trwała do ostatniej piłki, ale lepsza gra na siatce rywali w samej końcówce zdecydowała o ich zwycięstwie.

W meczu o trzecie miejsce resoviacy znów prezentowali się lepiej niż dzień wcześniej. Tym razem na boisku od początku pojawił się Damian Schulz i Marcin Możdżonek. I to Asseco Resovia prowadziła grę w tym spotkaniu (za wyjątkiem drugiej partii).

Resoviacy przede wszystkim dobrze zagrywali i byli skuteczni w ataku. Popełniali też mniej błędów niż w piątek i sobotę i zasłużenie wygrali ten pojedynek.

Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3
Sety: (28:30, 25:23, 21:25, 23:25)
Asseco Resovia: Shoji, Marechal, Krulicki, Bartman, Buszek, Kosok oraz Mariański (libero), Achrem, Schulz, Pająk
Czarni: Kędzierski, Protopsaltis, Grzechnik, Butryn, Włodarczyk, Ostrowski oraz Masłowski (libero), Boruch, Filip, Firszt

Asseco Resovia Rzeszów – Galatasaray Stambuł 2:3
Sety: (20:25, 25:22, 22:25, 26:24, 14:16)
Asseco Resovia: Shoji, Marechal, Krulicki, Bartman, Buszek, Kosok oraz Mariański (libero), Lemański, Schulz, Pająk
Galatasaray: Selcuk, B. Subasi, Ulu, Venno, Siratca, Savas oraz Mert (libero), Yonet, Metin, Aydin

Asseco Resovia Rzeszów – Barkom-Kazhany Lwów 3:1
Sety: (25:19, 18:25, 25:21, 26:24)
Asseco Resovia: Shoji, Marechal, Możdżonek, Schulz, Buszek, Lemański oraz Mariański (libero), Warzocha, Achrem, Krulicki.
Barkom: Shlomin, Kisiliuk, Tereshchuk, Tomin, Shevchenko, Hladenko oraz Brova (libero), Bohatyrov, Bieber.
Pozostałe wyniki: Galatasaray Stambuł – Barkom-Kazhany 3:1, Barkom-Kazhany – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3, Galatasaray Stambuł – Cerrad Enea Czarni Radom 0:3.