Liga Narodów. Fot. FIVB
Bez kategorii

Marcin Komenda zagra na Mistrzostwach Europy!

Rozgrywający Asseco Resovii Marcin Komenda znalazł się w ścisłej kadrze na mistrzostwa Europy siatkarzy, które rozpoczną się już 12 września. O miejsce w wyjściowym składzie Marcin będzie rywalizował z byłym naszym rozgrywającym Fabianem Drzyzgą.

CEV Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną w dniach 12-29 września we Francji, Belgii, Słowenii i Holandii. W pierwszej fazie mistrzostw 24 drużyny podzielone zostaną na cztery grupy, w których zagrają systemem każdy z każdym. Polacy zmierzą się kolejno z reprezentacjami Estonii, Holandii, Czech, Czarnogóry i Ukrainy.

Dla Marcina Komendy będzie to już drugi duży turniej w tym sezonie. Nasz nowy rozgrywający występował już w Final Six Ligi Narodów, gdzie Polacy wywalczyli brązowe medale. Teraz Marcin powalczy o medal mistrzostw Europy.

W mistrzostwach zagra także inny z siatkarzy Asseco Resovii, Belg Tomas Rousseaux. Belgowie w grupie zmierzą się z Austrią, Hiszpanią, Niemcami, Serbią i Słowacją.

Reprezentacja Polski mężczyzn na CEV Mistrzostwa Europy 2019
Mateusz Bieniek, Fabian Drzyzga, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Marcin Komenda, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Maciej Muzaj, Piotr Nowakowski, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski,

 

Kalendarz meczów Polaków:

13 września, piątek (Rotterdam)
Godz. 17.00 Estonia – Polska
15 września, niedziela (Rotterdam)
Godz. 16.00 Holandia – Polska
16 września, poniedziałek (Rotterdam)
Godz. 20.00 Polska – Czechy
17 września, wtorek (Amsterdam)
Godz. 17.00 Czarnogóra – Polska
19 września, poniedziałek (Amsterdam)
Godz. 20.00 Polska – Ukraina