Bez kategorii

Marcin Komenda z brązowym medalem mistrzostw Europy

Rozgrywający Asseco Resovii Marcin Komenda zdobył brązowy medal mistrzostw Europy. W meczu o 3. miejsce Polacy pokonali Francję 3:0.

To jest niesamowity rok dla naszego rozgrywającego. Marcin Komenda wywalczył już przecież brązowy medal podczas finałów Ligi Narodów, które odbyły się w Chicago. Tam Polacy zajęli trzecie miejsce, a Marcin był pierwszym rozgrywającym naszej reprezentacji.

Teraz do kolekcji dodał brązowy medal mistrzostw Europy, podczas których pełnił funkcję zmiennika Fabiana Drzyzgi. Polacy przegrali co prawda półfinał ze Słowenią 1:3, ale w meczu o brąz nie dali szans Francuzom, pokonując ich w Paryżu 3:0.

Ale to nie koniec szans medalowych Marcina Komendy. Już we wtorek rozpoczyna grę w Pucharze Świata, gdzie oprócz niego, w reprezentacji Polski, znalazł się też nasz środkowy bloku, Bartłomiej Lemański.