Bez kategorii

Asseco Resovia Rzeszów czwarta podczas turnieju w Legnicy

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zajęli czwarte miejsce podczas turnieju o Puchar Prezydenta Legnicy, pierwszym przed nowym sezonem 2019/2020.

Asseco Resovia do Legnicy udała się bez pięciu swoich siatkarzy. Marcin Komenda, Belg Tomas Rousseaux, Amerykanin Kawika Shoji, Kanadyjczyk Nicholas Hoag i Australijczyk Luke Perry przebywają obecnie ze swoimi reprezentacjami. W ich miejsce trener Piotr Gruszka zabrał kilku młodych graczy oraz gościnnie trenujących z zespołem Grzegorza Pająka i Oliega Achrema.
Grzegorz Pająk, pod nieobecność obu naszych rozgrywających, dowodził grą rzeszowian przez oba dni. Achrem pojawiał się na krótkie zmiany.

W półfinale z GKS-em Katowice pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane, ale o zwycięstwie rywali zadecydowała lepsza skuteczność w ataku. W kolejnym ten element był atutem resoviaków, stąd łatwe zwycięstwo do 17. W kolejnym jednak górą był GKS i to on awansował do finału, a Asseco Resovia Rzeszów w meczu o 3. miejsce zmierzyła się z Jastrzębskim Węglem.

W tym pojedynku od pierwszej piłki walka trwała punkt za punkt. Jeśli tylko jeden z zespołów odskoczył, za chwilę rywale odrabiali straty. W końcówkach jednak lepsi byli jastrzębianie, którzy dwa pierwsze sety wygrali do 21 i 23.

W trzecim to Asseco Resovia była bliżej wygranej, miała nawet piłki setowe, ale w grze na przewagi lepiej zaprezentowali się gracze Jastrzębskiego Węgla i to oni wygrali tę partię i cały mecz 3:0.

Partnerem wydarzenia jest Podkarpackie.

Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice 1:3
Sety: 24:26, 22:25, 25:17, 20:25
Asseco Resovia Rzeszów: Pająk, Marechal, Możdżonek, Bartman, Buszek, Kosok oraz Mariański (libero), Achrem, Lemański, Krulicki, Schulz, Ściurka.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 0:3
Sety: 21:25, 23:25, 26:28.
Asseco Resovia Rzeszów: Pająk, Marechal, Krulicki, Schulz, Buszek, Lemański oraz Mariański (libero), Możdżonek, Bartman, Kosok,