Bez kategorii

Asseco Resovia rozpoczęła przygotowania do sezonu

Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii spotkało się w poniedziałek na pierwszym treningu przed sezonem 2019/2020. Kolejni dołączą do zespołu po zakończeniu obowiązków reprezentacyjnych.

Siatkarze Asseco Resovii przygotowania do sezonu rozpoczęli od badań w Katowicach. Po południu spotkali się w Rzeszowie na pierwszych zajęciach, które poprowadził nowy szkoleniowiec rzeszowian Piotr Gruszka.

Nasz trener na pierwszych zajęciach miał do dyspozycji dziesięciu siatkarzy: Zbigniewa Bartmana, Damiana Schulza, Grzegorza Kosoka, Bartłomieja Lemańskiego, Marcina Możdżonka, Bartłomieja Krulickiego, Bartosza Mariańskiego, Rafała Buszka, Francuza Nicolasa Marechala i Marcina Komendę. Ten ostatni jednak wciąż pozostaje do dyspozycji trenera kadry Polski i najprawdopodobniej w kolejnych dniach dołączy do kolegów z reprezentacji.

Gościnnie będzie z nami trenował również rozgrywający Grzegorz Pająk, który pod ewentualną nieobecność naszych rozgrywających, pomoże naszej drużynie w przygotowaniach do nowego sezonu.

Pozostała czwórka siatkarzy Asseco Resovii (Belg Tomas Rousseaux, Australijczyk Luke Perry, Amerykanin Kawika Shoji i Kanadyjczyk Nicholas Hoag) w weekend rozgrywała spotkania kwalifikacji olimpijskich w barwach swoich reprezentacji. Do Rzeszowa dotrą dopiero po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego.

W pierwszych dwóch tygodniach nasi siatkarze trenować będą w Rzeszowie. Następnie dostaną kilka dni wolnego i udadzą się na zgrupowanie do Spały. Pierwsze gry kontrolne zaplanowane zostały na przedostatni weekend września. Start PlusLigi zaplanowano z kolei na 26 października, a Asseco Resovia pierwszy mecz rozegra w Katowicach z GKS-em.