Bartłomiej Lemański, Fot. pasja.azs.pl
Bez kategorii

Świetny start Polaków na Uniwersjadzie

Trzy mecze, trzy zwycięstwa i zero straconych setów, to bilans reprezentacji Polski siatkarzy podczas letniej Uniwersjady w Neapolu. Dobre występy w kadrze zaliczył środkowy Asseco Resovii Bartłomiej Lemański.

Polacy idą jak burza podczas turnieju w Neapolu. Choć wydawało się przed turniejem, że trafili do tzw. „grupy śmierci”, znakomicie spisują się na boisku. W pierwszym meczu bez większych problemów ograli Brazylię 3:0, dzień później pokonali Francję, także 3:0, a w niedzielę wygrali z Iranem, również w trzech setach.

W każdym z tych meczów w wyjściowym składzie wychodził środkowy Asseco Resovii Bartłomiej Lemański. Przeciwko Brazylii zdobył 7 punktów, w tym dwa blokiem. W ataku miał 42-procentową skuteczność.

W starciu z Francją nasz środkowy zapisał na swoim koncie 6 punktów, wszystkie zdobyte atakiem, przy 86-procentowej skuteczności. Z kolei przeciwko Iranowi zdobył 7 punktów, w tym jeden blokiem. Tym razem w ataku miał 67-procentową skuteczność.

Dzięki tym trzem zwycięstwom Polacy zapewnili sobie już udział w ćwierćfinale Uniwersjady. W poniedziałek mają dzień przerwy, a we wtorek zmierzą się z Kanadą.