Bez kategorii

Reprezentacja Polski znów wygrywa, znów dobrze Lemański

Reprezentacja Polski siatkarzy odniosła kolejne zwycięstwo na Letniej Uniwersjadzie w Neapolu. W ostatnim spotkaniu grupowym Polacy wygrali 3:0 z Kanadą i z pierwszego miejsca w grupie awansowali do ćwierćfinałów.

Po trzech weekendowych zwycięstwach nad Brazylią, Francją i Iranem, tym razem Polacy pokonali Kanadę. W czwartym meczu z rzędu biało-czerwoni nie stracili nawet seta i przypieczętowali awans do kolejnej fazy turnieju.

W ćwierćfinale, który zaplanowano na czwartek na godz. 14.30, polscy siatkarze zmierzą się z reprezentacją Tajwanu. Zwycięzca tego pojedynku zagra o medale.

Przeciwko Kanadyjczykom kolejny dobry mecz zaliczył środkowy Asseco Resovii Bartłomiej Lemański, który wystąpił w dwóch pierwszych setach. Zdobył 7 punktów, z czego aż trzy po blokach. W ataku miał 67-procentową skuteczność.