Marcin Komenda fot. fivb.org
Bez kategorii

Dwóch siatkarzy Asseco Resovii zagra w Final Six Ligi Narodów

Dwaj rozgrywający Asseco Resovii Marcin Komenda i Kawika Shoji wystąpią w turnieju Final Six Ligi Narodów, który rozpocznie się w środę w Chicago.

W turnieju finałowym wystąpi sześć najlepszych drużyn fazy grupowej tegorocznej Ligi Narodów. Amerykanie, jako gospodarze, mieli zagwarantowany udział w tym turnieju, ale mimo wszystko i tak zdołali zakończyć rozgrywki właśnie na szóstym miejscu.

Gospodarze turnieju w grupie eliminacyjnej zmierzą się z Francją i Rosją, z kolei Polacy zagrają z Brazylią i Iranem. Dwie najlepsze ekipy zagrają w półfinałach.

W składzie reprezentacji Polski, która powalczy o zwycięstwo w Final Six, znalazł się rozgrywający Asseco Resovii Marcin Komenda. O miejsce w wyjściowej szóstce będzie rywalizował z Marcinem Januszem. Z kolei w kadrze Amerykanów znalazł się drugi z rozgrywających Asseco Resovii, Kawika Shoji.

Stawką turnieju jest nie tylko zwycięstwo w rozgrywkach, ale także pieniądze. Łączna pula nagród to 2,1 mln USD. Zwycięzca zgarnie z tego milion, drugi zespół 500 tys., a trzeci 300 tys.

Terminarz spotkań:
Środa, godz. 23.30 Polska – Brazylia
Czwartek, godz. 2.30 USA – Francja
Piątek, godz. 0.00 Polska – Iran
3.00 Rosja – Francja
Sobota, godz. 0.00 Brazylia – Iran
3.00 USA – Rosja
Niedziela, godz. 0:00 oraz 3.00 – półfinały
22.00 mecz o 3. miejsce
Poniedziałek, godz. 1.00 mecz o 1. miejsce