Bez kategorii

Zmiany w sztabie szkoleniowym Asseco Resovii

W sztabie szkoleniowym Asseco Resovii następują zmiany. Z zespołem żegnają się Gianni Cretu, Alar Rikberg i Sebastiano Chittolini.

50-letni szkoleniowiec do zespołu Asseco Resovii dołączył w październiku 2018 roku. Na stanowisku pierwszego trenera zastąpił Andrzeja Kowala. Razem z Gheorghe Cretu do naszego klubu przyszedł Alar Rikberg, który objął stanowisko drugiego trenera Asseco Resovii. W trakcie tych kilku miesięcy rumuński trener poprawił lokatę naszej drużyny w ligowej tabeli, by ostatecznie sezon PlusLigi zakończyć na 7. miejscu.

Sebastiano Chittolini do naszego zespołu dołączył przed sezonem 2017/18, i przez dwa ostatnie lata odpowiadał za przygotowanie fizyczne naszej drużyny. Kitto szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców, dzięki swoim żywiołowym reakcjom i głośnemu dopingowi podczas meczów.

Chciałbym podziękować Gianniemu i Alarowi za podjęcie wyzwania i dołączenie do drużyny w trudnym momencie. Obydwaj szybko stali się ważnymi częściami zespołu, a ich doświadczenie, zaangażowanie i charakter sprawiły, że drużyna systematycznie poprawiała swoje rezultaty. Bardzo dziękuje również Sebastiano, który przez dwa ostatnie sezony był dobrym duchem naszego zespołu. Wiecznie uśmiechnięty Włoch niejednokrotnie swoją charyzmą dawał naszym zawodnikom dodatkową energię w trakcie meczów. Gianni, Alar Kitto w imieniu swoim, pracowników klubu i kibiców jeszcze ogromne podziękowania za to, że reprezentowaliście barwy Asseco Resovii. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój waszej kariery – powiedział Prezes Zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak.

Gianni, Alar, Kitto dziękujemy za czas spędzony w Rzeszowie, oddanie i walkę w barwach naszego klubu. Życzymy powodzenia w dalszej karierze!