Bez kategorii

Weekendowy rozkład meczów w Lidze Narodów #1

W piątek (31 maja) startuje siatkarska Liga Narodów mężczyzn. Wśród drużyn rywalizujących o zwycięstwo w nowych rozgrywkach znaleźli się reprezentanci Asseco Resovii Rzeszów. 

Pierwsi na parkiet wybiegną zawodnicy z drużyn USA i Brazylii, którzy swój mecz rozegrają w katowickim Spodku. Ich rywalizacja rozpocznie się o godz. 17:30. Następnie do rywalizacji przystąpią Polacy, którzy zmierzą się z Australijczykami, a pierwszy gwizdek tego spotkania będzie o godz. 20:30. W tegorocznych rozgrywkach Ligi Narodów zespół Asseco Resovii będzie miał trzech reprezentantów – Marcina Komendę, Luke Perry`ego i Kawikę Shoji.

Wszyscy nasi zawodnicy rywalizację rozpoczną w katowickim Spodku, gdzie zmierzą się reprezentacje Polski, USA, Australii i Brazylii. – To niesmowite uczucie zaczynać tegoroczne rozgrywki Ligi Narodów w katowickim Spodku. Polska publiczność zawsze tworzy fantastyczną atmosferę i mam nadzieję,  że i w tym razem będzie tak samo – powiedział Luke Perry. Australijski libero wskazał również cele z jakimi jego drużyna narodowa przystąpi do tegorocznych rozgrywek. – Przed nami trudny okres, ponieważ w ciągu pięciu tygodni rozegramy aż 15 meczów, w różnych częściach świata i z różnymi przeciwnikami. Z każdym meczem, z każdym tygodniem chcielibyśmy żeby nasza gra wyglądała coraz lepiej i żebyśmy na koniec mogli powiedzieć, że wykonaliśmy dobrą robotę – dodał młody libero.

 

Piątek, 31 maja 

17:30 USA – Brazylia  – USA (Katowice, Polska)

20:30 Polska – Australia (Katowice, Polska)

Sobota, 1 czerwca 

14:00 Brazylia – Australia (Katowice, Polska)

17:00 USA – Polska (Katowice, Polska)

Niedziela, 2 czerwca

14:00 Australia – USA (Katowice, Polska)

17:00 Brazylia – Polska (Katowice, Polska)

Foto: PZPS