Bez kategorii

Skład reprezentacji Polski na 30. Letnią Uniwersjadę

Trener Paweł Woicki podał skład reprezentacji Polski na 30. Letnią Uniwersjadę, która odbędzie się w Neapolu. Wśród 13-osobowej kadry znaleźli się zawodnicy związani z Asseco Resovią Rzeszów.

30. Letnia Uniwersjada rozegrana zostanie w Neapolu w dniach 3–14 lipca. Polscy siatkarze w znaleźli się w grupie z Kanadą, Brazylią, Iranem i Francją. Trener Paweł Woicki, którego asystentem będzie Daniel Pliński zaprezentował grupę 13 zawodników, którzy będą się przygotowywać do turnieju. Wśród wybranków trenera Woickiego znalazł się Bartłomiej Lemański, a także Mateusz Masłowski, Łukasz Kozub i Michał Kędzierski. W Uniwersjadzie udział weźmie 12 siatkarzy.

 

Reprezentacja Polski na 30. Letnią Uniwersjadę:

rozgrywający: Michał Kędzierski, Łukasz Kozub.

atakujący: Damian Domagała, Bartosz Filipiak.

przyjmujący: Paweł Halaba, Bartłomiej Lipiński, Piotr Łukasik, Kamil Semeniuk.

środkowi: Bartłomiej Lemański, Patryk Niemiec, Jan Nowakowski.

libero: Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Masłowski.

 

– W takim składzie będziemy przygotowywać się do uniwersjady. Miejmy nadzieję, że w takim składzie pojedziemy do Neapolu, że nie przydarzy się żaden uraz. Przechodząc na drugą stronę, będąc trenerem, to jest najważniejsze. Sukcesy, sukcesami, ale najważniejsze, by żaden zawodnik nie nabawił się kontuzji – powiedział Paweł Woicki dla Polsatu Sport.