Bez kategorii

Resoviacy z tytułem Akademickich Mistrzów Polski!

Od piątku do niedzieli w Rzeszowie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski. Wśród mężczyzn triumfowała drużyna Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, z kolei wśród pań – Uniwersytet Opolski. W barwach męskiej drużyny wystąpili Marcin Komenda i Bartłomiej Lemański.

Zawodnicy WSZiA w Opolu do turnieju przystępowali w roli obrońców tytułu. Od pierwszego meczu wyraźnie dominowali nad przeciwnikami, którzy nie mieli zbyt wielu argumentów w starciu z zawodnikami plusligowymi. Opolanie w fazie grupowej stracili zaledwie jednego seta i do ćwierćfinałów przystępowali z 1. miejsca w grupie B. W meczu decydującym o wejściu do strefy medalowej zawodnicy WSZiA męczyli się z zespołem Politechniki Łódzkiej i dopiero po trzech setach zapisali na swoim koncie zwycięstwo.

W niedzielne przedpołudnie zespół WSZiA zameldował się w hali Uniwersytetu Rzeszowskiego w pełnym składzie i wygrał 2:0 z ekipą ALK Warszawa. W meczu finałowym opolanie 3:1 pokonali UWM Olsztyn, dzięki czemu obronili tytuł wywalczony w ubiegłym roku w Poznaniu. – Nie będziemy ukrywać, że to był bardzo ciężki turniej. Nie było łatwo, bo wiadomo, mamy swoje problemy kadrowe, nie zawsze mogliśmy grać w najlepszym składzie, ale fajnie ze się udało. Był naprawdę wysoki poziom i nikt nam nie odpuścił ani wczoraj, ani dzisiaj. Musieliśmy się bardzo natrudzić, żeby wygrać – mówił nowy rozgrywający naszej drużyny, Marcin Komenda.

W składzie zespołu WSZiA Opole znalazło się kilku zawodników z PlusLigi, a wśród nich Marcin Komenda, Bartek Lemański, Mateusz Masłowski, Norbert Huber, Marcin Waliński i Mateusz Malinowski. – Staramy się pomóc tak, jak umiemy. Te nasze umiejętności, które zdobyliśmy na ligowych parkietach, staramy się przełożyć tutaj, żeby wynik uczelni był jak najlepszy. I to się udaje. Jestem mile zaskoczony, bo dawno nie byłem na rozgrywkach akademickich, a wszystko jest tak, jak powinno być, czyli na wysokim poziomie – skomentował Marcin Waliński.

Turniej został pozytywnie oceniony przez organizatorów, którzy byli bardzo zadowoleni z przebiegu imprezy. – To były bardzo udane Akademickie Mistrzostwa Polski. Ogólnie w ciągu weekendu przewinęły się 32 zespoły w rozgrywkach kobiet i mężczyzn. W turnieju wystartowało blisko 200 zawodników, rozdaliśmy 15 pucharów i 242 medale. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że uczestnicy są zadowoleni z poziomu. Ten turniej naprawdę bardzo pomógł nam w popularyzacji sportu akademickiego na terenie Rzeszowa. Trybuny na meczach były wypełnione prawie w całości – powiedział dr Wojciech Bajorek.

Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy zwycięstwa w Akademickich Mistrzostwach Polski.