Bez kategorii

Razem pomóżmy Kubie!

Kuba to prawdziwy wojownik. W życiu nie miał lekko, ale nigdy się nie poddawał. Siatkówka to jego całe życie. Poświęcił dla niej wszystko i gdy jego kariera zaczynała nabierać rozpędu musiał ostro wyhamować.

Ból lewego łokcia był pierwszym objawem mięsaka. Ten złośliwy nowotwór zaatakował Kuby rękę 3 lata temu. Chłopak ani myślał się poddać. Stanął do walki i wygrał tamto starcie. Po dwóch latach spokoju, kiedy znowu udało się wrócić na siatkarskie boisko, mięsak znowu zaatakował. Po cichu i znienacka. Tym razem lekarze w Polsce nie widzą innego rozwiązania niż amputacja. Taki wariant w ogóle nie wchodzi w grę. Kuba nie może stracić ręki! Szukając innych możliwości leczenia, szansa na ratowanie jego zdrowia i życia przyszła z Monachium. W Centrum Terapii Protonowej chcą podjąć się walki z mięsakiem! To najważniejszy mecz dla Kuby i nadzieja na normalne życie. Ta walka jednak kosztuje kolosalne pieniądze. Blisko 150 tys. zł to cena za wszystko! Za życie, zdrowie, marzenia… Dołącz do drużyny Kuby i pomóż!

W ostatnim sezonie Kuba razem z kolegami z klubu z Jasła awansował do II ligi. Najjaśniejszą gwiazdą jest 22-letni Jakub Procanin. Chłopak jeszcze 3 lata temu był w kręgu zainteresowań pierwszoligowych drużyn (grał wówczas w 2-ligowym Neobusie Niebylec). Niestety w 2016 roku dopadł go nowotwór. Kuba pokonał raka, ale musiał wrócić z Niebylca do Jasła. Tutaj pomógł chłopakom i ekipa w maju awansowała do II ligi. Co w tym wszystkim najsmutniejsze, to Kuba ma nawrót choroby nowotworowej. Pomimo walki z chorobą pomógł drużynie w awansie.

Wszystkie informacje, o tym jak można pomóc Kubie znajdują się tutaj.

Fot. Marcin Dziedzic/jaslo4u.pl