Bez kategorii

Piotr Gruszka: Chcemy wykorzystać naszą siłę w postaci wspaniałych kibiców

Piotr Gruszka i Marcin Komenda od przyszłego sezonu będą reprezentować barwy Asseco Resovii. Gruszka będzie pełnił rolę pierwszego szkoleniowca.   Dla młodego zawodnika będzie to powrót do zespołu ze stolicy Podkarpacia.

W czwartkowe południe w Galerii Rzeszów odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli prezes zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak, nowy trener naszej drużyny – Piotr Gruszka i wracający z wypożyczenia Marcin Komenda.

Był czas pożegnań, teraz jest czas powitań. Rozpoczynamy prezentację nowych twarzy od nowego trenera, którym jest Piotr Gruszka i nowego rozgrywającego Marcina Komendy, który wraca do nas. Postanowiliśmy, że warto stawiać na polskich trenerów. Piotr, z którym znamy się z parkietów, znamy  jego charakter, osobowość na boisku i poza nim, swoją pracą w GKS-ie Katowice udowodnił, że ma ogromny potencjał, charyzmę i umiejętności.  Zdecydowaliśmy obdarzyć go zaufaniem i oddać wodze, by odbudował potęgę klubu. Przed nami nielada wyzwanie. Chcemy osiągnąć  jak największe sukcesy, a Piotr stanie się jednym z kreatorów tych sukcesów – powiedział Krzysztof Ignaczak.

42-letni szkoleniowiec jest dobrze znany polskim kibicom. Piotr Gruszka przez lata był świetnym siatkarzem, który w swoim dorobku ma medale z krajowego i światowego podwórka. Gruszka po zakończeniu kariery zawodniczej przyjął ofertę BBTS-u Bielsko-Biała i objął funkcję I trenera drużyny. Od 2016 roku był trenerem GKS-u Katowice, z którym systematycznie piął się po tabeli PlusLigi. Piotr Gruszka zamienia Śląski klub na Asseco Resovię, której trenerem będzie przez najbliższe dwa sezony.

Dziękuję za zaufanie takiego klubu jak Asseco Resovia. Biało-czerwone barwy są mi bardzo bliskie. Cieszę się, że tu jestem. Wierzę, że poprzez pracę, poprzez grupę, którą stworzyliśmy, to w jaki sposób dobieraliśmy zawodników, pozwoli nam  z tych zawodników stworzyć drużynę, bo na razie mamy tylko jednostki. To będzie najważniejsze zadanie. Nad stworzeniem zespołu będę w tym roku bardzo mocno pracował. Nigdy nie bałem się wyzwań, nie miałem żadnych obaw przyjmując propozycję pracy w Asseco Resovii, klubie, który ma renomę; wierzę, że z grupą  ludzi, którą wspólnie  zbudowaliśmy, ten zespół wróci do rywalizacji o najważniejsze trofea w Polsce, chcemy wykorzystać także siłę jaką ma Rzeszów w postaci wspaniałych kibiców – mówił Piotr Gruszka.

Marcin Komenda uważany jest za jednego z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia na pozycji rozgrywającego. Urodzony 24 maja 1996 roku w Krakowie zawodnik siatkarską karierę rozpoczynał w UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków. Przez trzy lata Komenda reprezentował barwy AKS-u, z którym sięgnął po Mistrzostwo Polski Kadetów i Juniorów. Seniorską karierę Marcin Komenda rozpoczął w Effectorze Kielce, gdzie spędził dwa sezony. Stamtąd przeniósł się do GKS-u Katowice, a dobre występy w barwach śląskiego klubu zaowocowały powołaniami do reprezentacji Polski. Komenda znalazł się w składzie reprezentacji Polski na zbliżającą się Ligę Narodów.

Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł reprezentować barwy Asseco Resovii. Jest to dla mnie spełnienie marzeń, ponieważ od wielu lat jestem związany z Asseco Resovią. Zawsze z tytułu głowy była myśl, aby wrócić do Rzeszowa i być znaczącą postacią w klubie – mówił Marcin Komenda, który już w środę razem z innymi kadrowiczami rozpocznie przygotowania do Ligi Narodów. – Do tego dążę i mam  nadzieję, że najbliższy sezon będzie owocny w sukcesy i że spełnimy oczekiwania kibiców, zarządu i wszystkich osób, bo wiemy, że głód sukcesu w Rzeszowie jest duży. Musimy dążyć do tego, aby odbudować renomę klubu – zakończył Marcin Komenda.