Bez kategorii

MPK: 6. miejsce dla AKS-u!

Od środy do niedzieli w Szczytnie rozegrano Mistrzostwa Polski Kadetów, w których udział wzięła drużyna AKS-u Rzeszów.

W środę (8 maja) w Szczytnie rywalizację rozpoczęło osiem najlepszych drużyn w kategorii kadeta w Polsce. Wśród nich znaleźli się podopieczni trenera Jacka Podpory, którzy swoje mecze rozgrywali w grupie B.

W pierwszym meczu turnieju, rzeszowianie zmierzyli się z zespołem Trefla Gdańsk. Od początku swój rytm gry narzucili gdańszczanie, którzy wykazywali większą konsekwencje w swoich zagraniach. Problemy z kończeniem ataków po stronie AKS-u skrzętnie wykorzystywali rywale, którzy wygrali spotkanie 3:1.

Trefl Gdańsk – AKS V LO Rzeszów 3:1 (25:20, 23:25, 25:21, 25:16), MVP: Tytus Nowik

 

W czwartek podopieczni trenera Jacka Podpory na parkiet w Szczytnie wybiegli w trzecim meczu tego dnia. Zawodnicy AKS-u dobrze rozpoczęli ten pojedynek, ale szybko do głosu doszli częstochowianie, którzy pewnie wygrali spotkanie 3:1. Po raz kolejny zmorą rzeszowian okazały się problemy w przyjęciu i ataku, co skrzętnie wykorzystali przeciwnicy zapewniając sobie awans do półfinału turnieju.

 AZS 2020 Częstochowa – AKS V LO Rzeszów 3:1 (22:25, 25:17, 25:19, 25:20), MVP: Mateusz Holesz

 

W ostatnim dniu rywalizacji grupowej rzeszowianie stoczyli bój z SPKS Dunajec Nowy Sącz. Niewątpliwie był to najlepszy mecz rzeszowian, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się w ataku, bloku i przyjęciu. Wysoka skuteczność wszystkich zawodników zapewniła podopiecznym trenera Jacka Podpory zwycięstwo 3:0.

AKS V LO Rzeszów – SPKS Dunajec Nowy Sącz 3:0 (25:20, 25:23, 25:22), MVP: Oskar Krzyżak

 

W meczu o 5. miejsce zawodnicy AKS-u V LO Rzeszów zmierzyli się z zespołem BKS Chemik Bydgoszcz. Początek spotkania był niezwykle wyrównany, a o wyniku decydowały końcówki, w których bydgoszczanie popełnili mniej błędów własnych. Trzecia partia należała do rzeszowian, którzy pewnie kończyli swoje akcje, a także punktowali rywali w bloku. Czwarty set był już popisem gry rywali, którzy swoimi mocnymi serwisami sprawili zawodnikom AKS-u sporo problemów, dzięki czemu wygrali spotkanie 3:1.

BKS Chemik Bydgoszcz – AKS V LO Rzeszów 3:1 (25:23, 25:23, 21:25, 25:19), MVP: Marcin Franz

Po spotkaniu o 5. miejsce odbyła się ceremonia wręczenia pamiątkowych nagród. Wybrani zostali również najsympatyczniejsi zawodnicy. W szeregach AKS-u tytuł ten powędrował w ręce Maksyma Kędzierskiego.

 

 

Klasyfikacja końcowa mistrzostw Polski kadetów – Szczytno 2019:

1.miejsce, mistrz Polski 2019: AZS 2020 Częstochowa

2.miejsce: UMKS MOS Wola Warszwa

3.miejsce: KS Gwardia Wrocław

4.miejsce: Trefl Gdańsk

5.miejsce: BKS Chemik Bydgoszcz

6.miejsce: AKS V LO Rzeszów

7.miejsce: RCS Czarni Radom

8.miejsce: SPKS Dunajec Nowy Sącz