Bez kategorii

Luke Perry z nowym kontraktem!

Australijski libero, Luke Perry będzie nadal reprezentował barwy Asseco Resovii. 24-letni libero podpisał z naszym klubem roczny kontrakt.

Luke Perry urodził się 20 listopada 1995 roku. W sezonie 2014-2015 występował w lidze fińskiej, w drużynie Lakkapää Rovaniemi. Następnie grał w VfB Friedrichshafen, z którym wywalczył wicemistrzostwo ligi niemieckiej. W latach 2016-2018 występował w Berlin Recycling Volleys, z którym dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Niemiec (2017, 2018), skąd przeniósł się do Asseco Resovii.

W ubiegłym sezonie Luke o miejsce w składzie rywalizował z Mateuszem Masłowskim. Australijski libero zagrał w 22 meczach, notując 45% przyjęcia pozytywnego. W najbliższych miesiącach Perry będzie reprezentował barwy reprezentacji Australii w rozgrywkach Ligi Narodów.

Bardzo się cieszę, że Luke Perry w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Asseco Resovii. Mimo młodego jest niezwykle doświadczonym zawodnikiem, który od lat stanowi o defensywie reprezentacji Australii. W poprzednim sezonie mogliśmy zobaczyć część jego umiejętności i wierzę, że w kolejnym roku rozwinie swoje skrzydła i zaprezentuje nam całość swojego talentu. Niewątpliwym atutem młodego libero jest jego australijski charakter i nieustępliwość. Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie da zespołowi jeszcze więcej i będzie mocnym punktem Asseco Resovii – skomentował Prezes Zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak.

Australijski zawodnik świetnie czuje się w Rzeszowie i jak sam wspomina cieszy się, że zostaje w klubie z Podkarpacia na kolejny sezon.

Jestem bardzo szczęśliwy, że będę częścią Asseco Resovii w sezonie 2019/20. Przez ostatnie kilka miesięcy miałem okazję poznać Rzeszów i cieszę się, że tu zostaję. Po rozczarowującym dla nas sezonie, ale jednocześnie bardzo ciekawym, który był dla nas wszystkich lekcją pokory liczę, że kolejny będzie dużo lepszy. Mam nadzieję, że każdy z nas wiele się nauczył w trakcie tych kilku miesięcy i możemy wspólnie stworzyć coś wyjątkowego. Wiem, że nasi fani będą nas wspierać i to właśnie dla nich będziemy chcieli prezentować się dobrze od pierwszego meczu. Wierzę, że przyszły sezon będzie w naszym wykonaniu dużo lepszy i nasza drużyna będzie się prezentować również dobrze, jak w końcówce tego niedawno zakończonego – powiedział Luke Perry.

 

Libero z naszym klubem związał się rocznym kontraktem.

 

Luke Perry

  • Data i miejsce urodzenia: 20.11.1995 r., Murdoch, Australia
  • Wzrost: 180 cm
  • Waga: 75 kg
  • Zasięg w ataku: 331 cm
  • Zasięg w bloku: 315 cm

 

Przebieg kariery:

  • 2014 – 2015  Lakkapää Rovaniemi
  • 2015 – 2016  VfB Friedrichshafen
  • 2016 – 2018 Berlin Recycling Volleys
  • 2018 – 2020 Asseco Resovia Rzeszów